Doradztwo zawodowe w klasach II – Dzień Konsultacji Doradczej w LO

Wybór przyszłej szkoły nie jest łatwym zadaniem. Przed takim wyzwaniem stoją uczniowie klas III, ale myślą już o tym bardzo poważnie gimnazjaliści z klas II. W ramach realizacji doradztwa zawodowego, uczniowie klas IIa i IIb wraz ze  swoimi wychowawczyniami – zostali zaproszeni do Liceum Ogólnokształcącego im Wojska Polskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Tam właśnie w kwietniu został zorganizowany Dzień Konsultacji Doradczej. Nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć prezentację o szkole, dowiedzieć się o kryteriach rekrutacji i porozmawiać z licealistami. Gimnazjaliści mieli również możliwość poznania oferty szkół wyższych: Szkoły Głównej Handlowej, Uniwersytetu Warszawskiego,  Akademii Pedagogiki Specjalnej, Wojskowej Akademii Technicznej i innych uczelni.  Zostaliśmy bardzo ciepło przyjęci przez panią dyrektor, panią pedagog i innych nauczycieli Spotkanie było cennym doświadczeniem, ponieważ gimnazjalista wybierając przedmioty rozszerzone, powinien mieć na uwadze przyszłe studia. Było nam niezwykle miło spotkać  naszych absolwentów, obecnych uczniów LO oraz już studentów. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym spotkamy się ponownie w liceum,  jako uczniowie klas III i świadomie dokonamy wyboru szkoły ponadgimnazjalnej.