„Opowieść wigilijna”

Ostatni dzień przed przerwą świąteczną w naszej szkole wiąże się z jasełkami. Świąteczny występ zawsze wprowadzał nas w atmosferę świąt. W tym roku Klub Teatralny przygotował sztukę o tematyce świątecznej. Nie były to tradycyjne jasełka, ale „Opowieść wigilijna” na motywach powieści C. Dickensa. Główny bohater Scrooge szydził ze świąt, nie obchodził ich.  Musiał spotkać się z duchami przeszłości, aby zrozumieć na czym polega jego nieszczęście. W obliczu śmierci zmienił swoje postępowanie, zaczął dostrzegać innych ludzi. Aktorzy uświadomili nam, jak ważne jest dostrzeganie innych ludzi, pomaganie im. Możemy mieć bardzo dużo, otaczać się rzeczami, ale do szczęścia potrzebne jest nam bycie z drugim człowiekiem. Dobro, które dajemy innym zawsze do nas powraca. Występ przygotowali uczniowie należący do Klubu Teatralnego, a uświetnił go występ solistów – Vesny Leszczyńskiej i Jakuba Kamińskiego.  Na zakończenie ksiądz S. Wyszyński przeczytał Ewangelię i wszyscy razem zaśpiewaliśmy kolędę. Pani wicedyrektor R. Szczepańska złożyła wszystkim świąteczne życzenia i wręczyła dyplomy za najładniejsze dekoracje świąteczne w salach lekcyjnych.

Wyniki przedstawiały się następująco:

I miejsce – klasa IIIa (sala 34)

II miejsce – klasa IIa (sala 30)

III miejsce – klasa IIc (sala 3)

Na Nowy Rok 2018 życzymy wszystkim dużo dobroci, pogody ducha i radości z każdego dnia.

Klub Teatralny