Spotkanie z młodzieżą z Izraela

Dnia 7 września br. nasza szkoła brała udział w spotkaniu z młodzieżą z Izraela, pochodzącą z  Aszdod. Wszystko odbyło się na hali sportowej przy Zespole szkół nr 1. Było to już czwarte spotkanie, organizowane przez Zespół Szkół Nr 2.

Wszystko zaczęło się od zaprezentowania filmu, ukazującego malownicze tereny naszego rodzimego miasta, Nowego Dworu Mazowieckiego. Następnie obejrzeliśmy materiał o Aszdod i zdjęcia z poprzednich spotkań polsko-izraelskich. Po tym nastąpił czas na główną część, czyli rozmowy z naszymi gośćmi. Podczas nich pojawiały się „pytania pomocnicze”, które miały pomagać w prowadzeniu rozmowy, jednak młodzież, z którą przyszło nam się spotkać była niezmiernie otwarta oraz skora do rozmowy. Zaraz po naszych konwersacjach odbył się poczęstunek i nadszedł czas rozstania się. Pożegnaniom nie był końca, jednak wszystko co dobre szybko się kończy.

Spotkanie było świetną okazją nie tylko do nauki języka angielskiego, ale również by przemóc się i wykorzystać swoją wiedzę językową w rzeczywistości, w naturalnej rozmowie. Oprócz tego był to wspaniały sposób, aby dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Izraelu i kulturze tego kraju. Jestem pewna, iż to doświadczenie będziemy wspominać przez bardzo długi czas z uśmiechem na ustach.

Weronika Bielska