Nauka – zabawa – nawiązywanie przyjaźni

19 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej nr 7  im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1, odbyły się XV Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia. Zmagali się podczas ich trwania reprezentanci Szkoły Podstawowej z Nasielska oraz gospodarze z „Siódemki”.

Celem rozgrywek była popularyzacja zabawowej formy nauczania - uczenia się tabliczki mnożenia z wykorzystaniem kart matematycznych oraz propagowanie zasad zdrowej rywalizacji, współdziałania w zespole, dążenia do postawionego sobie celu na miarę możliwości.

Podczas Mistrzostw rozegrano gry konkursowe: Krzyżak, Olimpijczycy, Prymus, Szeryf, grę zespołową Ekspres oraz gry poza konkursem: Piłkarza Matematyka i Królową Skakanki. Zawodnicy wykazali się szybkością, precyzją, koncentracją na zadaniu, a przede wszystkim doskonałą znajomością tabliczki mnożenia. Bili rekordy, cieszyli się z osiągnięć członków drużyn, kibicowali, dzielili się doświadczeniem, nawiązywali nowe znajomości. O wspaniałą atmosferę zadbali organizatorzy, sędziowie, animatorzy czasu wolnego, a także dyżurujące panie woźne.

Zwyciężyła w XV Otwartych Mistrzostwach Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 7 wygrywając w Ekspresie z drużyną z Nasielska jedynie 3 sekundami. Najlepszą zawodniczką Mistrzostw została Natalia Małecka uczennica klasy III a SP7 uzyskując maksymalnie możliwe do zdobycia 31 punktów.

Wyniki klasyfikacji indywidualnej przedstawiają się następująco:

Kategoria C III (chłopcy klas III)                       Kategoria D III (dziewczynki klas III)

I miejsce – Piotr Witkowski SP 7                       I miejsce – Natalia Małecka SP 7

II miejsce – Łukasz Chrustowski SP 7               II miejsce – Gabriela Jaroszczyk SP 7

III miejsce – Aleks Marczuk SP 7                      III miejsce – Paulina Przychodzka SP 7

Kategoria C IV (chłopcy klas IV)                       Kategoria D IV (dziewczynki klas IV)

I miejsce – Piotr Kucharuk SP 7                       I miejsce – Malwina Wiśniewska SP Nasielsk

II miejsce – Maciej Mariański SP 7                   II miejsce – Aleksandra Miller SP 7

III miejsce – Paweł Furtak SP 7                         III miejsce – Malwina Dudek SP 7

Nagrody ufundowane przez Burmistrza Miasta pana Jacka Kowalskiego oraz Radę Rodziców SP7 wręczały przewodnicząca Rady Rodziców p. Justyna Strawa i sędzia główny zawodów p. Małgorzata Kulesza.

Cieszymy się, że możemy organizować zawody, które dają dzieciom szansę  na doskonalenie własnych umiejętności, zdobywanie coraz to nowych doświadczeń                w zakresie rozgrywania matematycznych gier karcianych oraz propozycję na ciekawą formę spędzania wolnego czasu, naukę poprzez zabawę.

Serdecznie dziękujemy fundatorom nagród za życzliwość i okazane wsparcie.

Zapraszamy za rok na kolejne, XVI Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia.

W imieniu organizatorów

Małgorzata Kulesza