wyświetl galerię w Cooliris

Szkolny konkurs - „Pomoce dydaktyczne z fizyki”

W maju 2017 roku został rozstrzygnięty konkurs z fizyki „Pomoce dydaktyczne z fizyki”. Celem konkursu „Pomoce dydaktyczne z fizyki” było pogłębienie wiedzy uczniów z fizyki, poprzez wykonanie przez nich samodzielnie przyrządu fizycznego do wybranego doświadczenia  oraz napisać dokumentację zawierającą: instrukcję do prezentowanego doświadczenia,  opis badanego zjawiska, test (zamknięty)  z 3 pytań dotyczących prezentowanego doświadczenia.

W tym roku do konkursu zgłosiło trzech uczniów swoje prace. Po rozstrzygnięciu I miejsce zdobył Krystian Cybulski (ID), mamy dwa miejsca drugie, ponieważ Kacper Maj i Kamil Koloński, obaj z klasy IIIB. Pierwsza praca była wyjątkowa, ponieważ uczeń zrobił laser, dzięki temu możemy na kluczach napisać swoje imię. Kacper i Kamil zaprezentowali po trzy doświadczenia do badania ciśnienia atmosferycznego.

Ale podczas roku szkolnego dostałam dużo niesamowitych prac, które spokojnie można byłoby zgłosić do konkursu. Były wyjątkowe i niespotykane. I stad zachęcam uczniów do udziału w tymże konkursie. Ponieważ niewiele brakowało aby inni mieli sukcesy.

Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu życzymy dalszych sukcesów. I zachęcam gorąco innych uczniów do uczestnictwa konkursu. Może jest to tylko szkolny konkurs, ale warto pokazać się z jak najlepszej strony w tym co jesteście dobrzy.

Aneta Rozmarynowska

Organizator konkursu