wyświetl galerię w Cooliris

Biebrzański Park Narodowy, Twierdza Osowiec

Dzień rozpoczął się słonecznie. Wczesną porą 22 maja, część uczniów naszego gimnazjum zebrała się by rozpocząć wycieczkę na Podlasie. Po dosyć długiej jeździe udało się dotrzeć do pierwszego punktu programu - Twierdzy Osowiec. Przewodnikiem po tej niezwykłej fortyfikacji był znany regionalista Pan Mirosław Wrona. Z niepowtarzalną pasją, przekazał szereg informacji na temat Twierdzy. Każdy z uczestników dostał od Pana Mirka pamiątkową łuskę a niektórzy, bardziej uważni dodatkowe prezenty. Po zwiedzaniu Twierdzy Osowiec, po krótkiej przerwie wszyscy uczestnicy  udali się do Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tam wraz z przewodnikiem poznawaliśmy specyfikę mokradeł, świata roślin i próbowaliśmy wypatrzeć łosia. Niestety bez sukcesu. Jednodniowy charakter wyjazdy pozostawił niedosyt w poznaniu największego z polskich parków. Ostatnim punktem wyjazdu było ognisko i powrót do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Wyjazd został dofinansowany przez stowarzyszenie "Rodzice z klasą", za co dziękujemy.

A organizatorami wyjazdu byli, Pan Mateusz Olszewski i Pan Sebastian Goliszek.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10