wyświetl galerię w Cooliris

Dzień Sportu Szkolnego

6 czerwca 2017 roku Publiczne Gimnazjum nr 2 w Nowym Dworze Mazowieckim było areną dla rozgrywek sportowych  okazji  Dnia Sportu Szkolnego. Hasło przewodnie imprezy to „Trzymaj Formę” i baw się dobrze.

Program był zróżnicowany i każdy uczeń szkoły mógł znaleźć coś dla siebie.  Rozpoczęliśmy od towarzyskiego meczu piłki siatkowej, w którym grali uczniowie wspomagani przez naszych nauczycieli. W  zawodach wzięli udział p. Monika Danek, p. Dorota Dziurzańska,  p. Emilia Kurowska, p. Mateusz Olszewski, p. Rafał Kleniewski oraz uczniowie z wszystkich poziomów klas. Ostatecznie, po wyrównanej walce zwyciężyła drużyna  „Białych Koszul” wygrywając 2:0 z drużyną Czarnych Koszul. Mecz dostarczył wiele przeżyć dla kibiców. Wśród nich znalazła się klasa 3b SP7 , która w nowym roku szkolnym ma rozpocząć naukę w klasie IV w budynku gimnazjum.

Na koniec, dzięki uprzejmości Pani Dyrektor i Wolontariatu szkolnego wszyscy uczniowie obecni na meczu zostali obdarowani słodkim, zimnym upominkiem.

Po zakończonym meczu zostały rozegrane, trwając równocześnie, trzy inne wydarzenia sportowe. Na boisku Orlik p. Rafał Kleniewski   przeprowadził turniej piłki nożnej reprezentacji klas I, II i III. Mecze były bardzo zacięte i ostatecznie zwyciężyła drużyna klas III.

Na siłowni szkolnej p. Mariusz Tyczyński przeprowadził Trójbój siłowy Strong  Man. Wyniki zawodów poznamy na Apelu w przyszłym tygodniu.

A na terenie szkolnym rozgrywana była impreza pod nazwą Gra terenowa dla klas organizowana przez p. Annę Odrzywolską i  p. Joannę Parol. Można było się sprawdzić we współpracy w grupie w konkurencjach sportowo- rekreacyjnych i quizach z wiadomości z zakresu olimpizmu.  Punkty zdobywała cała drużyna klasowa i liczył się wynik każdego ucznia. Taka forma zawodów doskonale uczy współpracy i integruje zespoły klasowe. Wyniki tego wydarzenia również zostaną ogłoszone na apelu.

Wszystkim zawodnikom, kibicom, uczestnikom i nauczycielom dziękujemy za świetną zabawę.

Organizatorzy – nauczyciele wychowania fizycznego

wyświetl galerię w Cooliris