wyświetl galerię w Cooliris

Zielona szkoła klas 2b, 2e i 2d

W dniach od 29 maja do 2 czerwca wybraliśmy się  na pięciodniową wycieczkę. Uczestniczyły w niej trzy drugie klasy, a dokładnie: 2b, 2d oraz 2e. Wyrozumiałymi i czuwającymi opiekunami byli: p. Ewa Kędzierska, p. Elżbieta Pietruszka, p. Dorota Dziurzańska oraz p. Piotr Wiśniewski. Pilotem i jednocześnie wspaniałym przewodnikiem okazała się być pani Ola.

Wycieczka rozpoczęła się o godzinie 7.00 rano w poniedziałek od wyjazdu spod gimnazjum. Podczas jazdy zatrzymaliśmy się w jednym z najstarszych i najlepiej zachowanych miast – w Chełmnie. Naszą przygodę rozpoczęliśmy od zwiedzenia kościoła farnego, następnie podzieliliśmy się na mniejsze grupy z jednym liderem aby zagrać w mini grę miejską. Polegała ona na odnalezieniu w ciągu 45 minut wskazanych przez pilota zabytków w mieście i zrobieniu sobie przy nich zdjęcia na dowód ich zlokalizowania. Zabawa ta wymagała dużo  sprytu i dobrego zorganizowania. Na koniec dnia zakwaterowaliśmy się w Dziwnowie i udaliśmy się na spacer po plaży, podczas którego czterech naszych kolegów zasmakowało orzeźwiającej morskiej kąpieli. Tak zakończył się nasz pierwszy dzień wycieczki.

We wtorek nie można było się nudzić. Zwiedziliśmy takie miejsca jak Wyspa Wolin, Międzyzdroje ze słynną promenadą gwiazd, molo w Międzyzdrojach oraz muzeum Narodowego Parku Wolińskiego. W tym mieście mieliśmy czas wolny, który mogliśmy przeznaczyć  na zwiedzenie miasta, zrobienie ładnych zdjęć, zjedzenie czegoś pysznego czy też na spacer po molo lub promenadzie. Następnym punktem naszej wycieczki była przeprawa promem do Świnoujścia i zwiedzenia miasta jednak pogoda pokrzyżowała nam plany i musieliśmy wrócić do ośrodka. Po powrocie nauczyciele zorganizowali nam atrakcje w formie pójścia na plażę oraz dyskoteki.

Kolejny dzień, kolejny cel – Szczecin. Spędziliśmy tam prawie cały dzień, zwiedzając przepiękne miasto. Główne zabytki, które zobaczyliśmy to Zamek Książąt Pomorskich, Ratusz Staromiejski i kilka innych równie ciekawych miejsc. Nasz dzień nie mógł się zakończyć bez spaceru po mieście i pożegnania się z morzem.

Czwartek był dniem na zwiedzenia Berlina.  Rozpoczęliśmy od Pomnika Pomordowanych Żydów Europy, dalej zobaczyliśmy bramę Brandenburską oraz Parlament Niemiecki. Wycieczkę zakończyliśmy na Alexanderplatz czasem wolnym. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w hotelu w Słubicach i poszliśmy na spacer wzdłuż Odry.

Finałowym dniem naszej wycieczki był piątek. Już z rana wstaliśmy z dobrymi humorami wiedząc, że jedziemy do Tropical Island w Niemczech, czyli do raju dla miłośników term i basenów. Spędziliśmy tam 5 godzin, które minęły dosyć szybko, jednak na pewno przyjemnie. Po upływie tego czasu wszyscy cali i zdrowi wylądowaliśmy w autokarze, aby udać się w stronę do domu. Pod szkołę dojechaliśmy około godziny 1 w nocy. Wszyscy byli bardzo zmęczeni, ale również zadowoleni z cudownego wyjazdu. Nasza wycieczka przebiegała miło i zakończyła z mnóstwem wspomnień. Na pewno długo o niej nie zapomnimy!

Aleksandra Bożek IID

wyświetl galerię w Cooliris