wyświetl galerię w Cooliris

Laboratorium w Muzeum Techniki

W dniu 08.02.2017 osiemnastu uczniów ZS nr 1 Publicznego Gimnazjum nr 2 udało się na spotkania z fizyką, a dokładniej do laboratorium w Muzeum Techniki w Warszawie, których głównym celem było zdobycie CERTYFIKATU MŁODEGO BADACZA. Zadania jakie postawiono uczniom to w ciągu 1,5 godziny musieli wykonać aż 10 doświadczeń, podczas których małe 3 osobowe grupy musiały ze sobą współpracować, aby dojść do wyniku lub wyciągnąć z doświadczeń wnioski. Uczniowie podczas tego maratonu wykonali następujące doświadczenia i wyznaczali :

- gęstość ciał regularnych i ciała nieregularnego oraz gęstość cieczy i na podstawie tego szacowali z czego dany przedmiot jest zrobiony,

- masę za pomocą dźwigni dwustronnej,

- okres i częstotliwość wahadła matematycznego (tutaj ważny element doświadczenia to wyznaczenie było niepewności pomiarowej),

- objętości z pomiaru siły wyporu,

- wnioski do spadku ciał i jednoczesnego rzutu poziomego,

- wnioski do spadku ciał w powietrzu i próżni,

- wnioski do ciśnienia powietrza i zjawiska próżni,

- oraz ulubione wnioski do zjawiska załamania – doświadczenie w ciemni.

Wszyscy uczniowie ciężko pracowali i zdobyli CERTYFIKAT  MŁODEGO BADACZA. Do  tej grupy zaliczamy:

- pięć dziewcząt: Maria Piotrowska 3b, Wiktoria Kołodziejska 3c, Magdalena Pietruszkiewicz 3c, Lidia Walecka 3d,

- trzynastu chłopców: Bartosz Maguza 3b, Mateusz Maluchnik 3b, Jerzy Szychliński 3b, Paweł Zawiślak 3b, Piotr Jakubczak 3c, Krzysztof Czajkowski 3c, Jakub Kowalski 3c, Jakub Sabat 3c, Jakub Grzybowski 3d, Michał Majewski 3d,  Piotr Kwiatkowski 3d, Sebastian Leszkiewicz 3d, Jakub Zabijak 3d.

Wszystkim uczniom gratuluję i dziękuję za ciężką, sumienną pracę.

Chciałabym gorąco podziękować Panu Pawłowi Gogolewskiemu za pomoc w organizacji tego tak ważnego dla moich podopiecznych przedsięwzięcia, za wspaniałe tłumaczenie i cierpliwość przy prowadzeniu dużej ilości grup w tym samym czasie.

organizator wycieczki

Aneta Rozmarynowska