wyświetl galerię w Cooliris

Nietypowe lekcje fizyki w Muzeum Techniki

Dnia 21 grudnia  klasa II D, wraz z opiekunami, wybrała się na wycieczkę do Warszawy. Celem było Muzeum Techniki oraz niecodzienne lekcje fizyki.

Po przybyciu na miejsce zostawiliśmy kurtki w szatni, pokonaliśmy kilka pięter krętych schodów i poznaliśmy naszego przewodnika. Lekcja zaczęła się od wykładu na prostych przykładach, a później przeszła w bardziej złożone tematy. Wszystko co omawialiśmy, mogliśmy obserwować w praktyce, dzięki znajdującym się w muzeum przyrządom. Nieśmiałe odpowiedzi z czasem przerodziły się w dyskusje, angażujące większość klasy.

Następnie udaliśmy się do pobliskiej sali poświęconej dziejom kosmosu i astronautyce, poznając dzieje legendarnych statków, sond, zwierząt-kosmonautów, jak i samych zdobywców galaktyki.

Ostatnim punktem była sala, gdzie zapoznaliśmy się ze źródłami energii odnawialnej.

Zadowolona z interesująco przekazanej dawki wiedzy klasa udała się do autokaru, by powrócić do swoich domów i odpocząć po emocjonującym dniu.

Maria Paczuska

wyświetl galerię w Cooliris