Teatr od kulis

W grudniowy poranek, nasza grupa teatralna odwiedziła Teatr Studio w Warszawie. Celem wyjazdu było poznanie zakątków teatru oraz wtajemniczenie w sztukę aktorską.

Wszystkie ćwiczenia sceniczne pokazały nam, jak ważna jest świadomość aktora. Każdy, kto wychodzi na scenę, musi wiedzieć dlaczego gra, co chce przekazać publice. Najtrudniejszym zadaniem okazało się zapanowanie nad własnym ciałem. Każdy gest, machnięcie dłonią jest przekazem dla widza. Aktor musi znaleźć swoje miejsce na scenie, być świadomym własnego ciała, a dopiero potem dochodzą słowa.

Dowiedzieliśmy się również o roli światła w przedstawieniu, poznaliśmy  co kryją garderoby. Warsztaty uświadomiły nam, że każde przedstawienie to tajemnicze spotkanie aktora z widzem. Żaden występ  nie jest taki sam, choć może być grany wiele razy.

I to jest właśnie ta magia teatru!

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „To właśnie teatr” w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”.