wyświetl galerię w Cooliris

„Ona i On – acha!”

12 grudnia odbyła się premiera sztuki „Ona i On – acha!”, wystawionej przez Klub Teatralny. Uczniowie pracowali nad jej przygotowaniem od września. Sztuka była odpowiedzią na pytanie  - jaka jest różnica między kobieta i mężczyzną? Okazało się, że kobiety są piękniejsze, świetnie znają się na kolorach, są romantyczne, ale potrafią dobrze się zorganizować. Mężczyźni zaś są przystojni, potrafią też być romantyczni. I tak okazało się, że życie kobieta i mężczyzna są dla siebie stworzeni. W przedstawieniu wykorzystaliśmy nasze własne scenki, wiersze znanych poetów w innych, nowatorskich interpretacjach oraz piosenki zaprezentowane przez nasze uczennice. Nie mogło zabraknąć Mikołaja, który złożył wszystkim świąteczne życzenia. Na przedstawieniu byli obecni uczniowie, nauczyciele, absolwenci, rodzice, a nawet dziadkowie. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa przedstawiająca działalność Klubu Teatralnego „Scena Pod Sceną”

Po spektaklu nagrodzono laureatów konkursu literackiego „Dlaczego teatr?”

Nagrody otrzymali:

• I miejsce -  Natalia Trojanowska Id
  • II miejsce -  Lidia Walecka IIId
  • III miejsce - Katarzyna Fajfer  IIIc

Wyróżnienie otrzymali:

• Gabriela Boniecka IIId
  • Julia Mariańska IIb
  • Bartosz Michno IIc

Jedna z uczestniczek konkursu napisała w swojej pracy:„Teatr – twórczość, entuzjazm, aktywność, tajemniczość, rzetelność (...)Teatr to dla nas kochana mama, która w smutne dni pocieszy, sprawi, że na naszej twarzy pojawi się uśmiech, choć na kilka chwil. Tam każdy jest inny, a Ty jesteś niepowtarzalny. (...) Ale dlaczego teatr? Bo tak mi się podoba i przez najbliższy czas tego nie zmienię”.

Mamy nadzieję, że teatr jest i będzie dla tych młodych ludzi  pasją, realizacją zainteresowań i własnych marzeń. Jesteśmy dumni, że mogą realizować swoje pasje w naszej szkole.

Całe przedsięwzięcie było podsumowaniem projektu realizowanego w ramach Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10