wyświetl galerię w Cooliris

Warsztaty w Szkole Aktorskiej Machulskich

22 listopada 2016 roku grupa uczniów z Klubu Teatralnego wzięła udział  w warsztatach teatralnych w Szkole Machulskich. Zajęcia były kolejnym etapem realizacji Rządowego Programu „Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”.

Tym razem czekała nas ciężka praca. Na początku uczyliśmy się prawidłowego, świadomego oddychania, później nadszedł czas na ćwiczenia dykcji. Dowiedzieliśmy się, że rozgrzanie głosu i ciała to obowiązkowe czynności aktora przed wyjściem na scenę. Zwracaliśmy uwagę na wymowę trudnych zbitek głoskowych oraz ich słyszalność.

Ostatnim punktem warsztatów było tworzenie i prezentacja etiud. Budowaliśmy konflikt na scenie i uczyliśmy się wyrażać emocje z użyciem minimalnej liczby słów. W końcu aktor musi grać całym sobą, a słowa są tylko dodatkiem.

Wyjazd z pewnością był cennym doświadczeniem. Zajęcia prowadził absolwent Ogniska i szkoły Machulskich – pan Sebastian Królikowski.

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10