wyświetl galerię w Cooliris

Magiczne Otrzęsiny 2016

Dnia 29.10.2016 r. o godzinie 9.00 w naszej szkole odbyły się Magiczne Otrzęsiny dla klas pierwszych. Nie przypadkiem nazwane zostały „Magicznymi Otrzęsinami”, ponieważ ich głównym tematem była magia. Każda klasa wraz z wychowawcą była w tym dniu przebrana w zaczarowany lub bajkowy strój.

Otrzęsiny podzielone były na dwie części: część rozrywkową, podczas której uczniowie pierwszych klas mogli wykazać swoje umiejętności w różnych konkurencjach i część oficjalną – ślubowanie.

Przygotowaniem tego wydarzenia w tym roku zajęły się pani Elżbieta Pietruszka wraz z swoją klasą IID oraz pani Ewa Kędzierska wraz z podopiecznymi z klasy IIB. W jury, które oceniało naszych młodych prefektów szkoły, zasiadali: Pani Teresa Brodowska, Pani Małgorzata Grabowska, Natalia Ducka oraz Dominika Boczkowska. Jurorzy mogli oceniać uczniów punktacją w skali od 1 do 5. Maksymalna ilość otrzymania za jedną konkurencje wynosiła 20 pkt. Gośćmi szczególnymi byli nasi mentorzy, czyli droga dyrekcja, a dokładniej pani dyrektor Agnieszka Pindel oraz wicedyrektor pani Renata Szczepańska

Część rozrywkowa składała się z siedmiu konkurencji.

1.Własna piosenka

Zadaniem uczniów było wcześniejsze stworzenie piosenki o nowej klasie pod dowolny podkład muzyczny. Utwory przedstawione tego dnia były różnorodne i miło się je słuchało.

2.Magiczna scenka

Klasy miały zademonstrować swój talent aktorski i przedstawić krótkie przedstawienie o podstawie magicznej. Kreatywność i styl pokazanych scenek bardzo zaskoczył widownię. Każda klasa wymyśliła coś bardzo czarującego! J

3.Taniec z miotłą

Z każdej klasy został/a wybrany/a król/owa dancingu. Zadaniem ich było zatańczenie do składanki muzycznej wraz z miotłą. Utwory były poukładane na przemian raz szybki, raz wolny. Każdy z uczestników poradził sobie znakomicie, a co więcej dostarczył widowni dużo uśmiechu. J

4.Śpiew

Pięcioro śpiewaków wystąpiło na środek, aby wylosować tekst z gazety, który mieli odśpiewać do podkładu muzycznego. Śmiałość i energia przedstawicieli poszczególnych klas oczarowała wszystkich znajdujących się w sali.

5.Zaklęcie

Po trzy osoby z każdej klasy miały za zadanie w ciągu 10 minut wymyślić krótki wierszyk-rymowankę skierowaną do swojego wychowawcy, w celu otrzymania oceny celującej lub wzorowego zachowania. Przedstawiciele klas wykazali się dużą kreatywnością, a wymyślone zaklęcia zauroczyły nauczycieli. ;)

6.Portret wychowawcy

Kolejna kategoria, w której klasowy artysta przez 10 minut miał stworzyć karykaturę swojego nauczyciela. Do tego wyzwania każdy podszedł z dystansem, co dało przekomiczny efekt. Pracę na pewno zostaną na długo w pamięci wychowawców. J

7.Quiz wiedzy o szkole

Tutaj sprawdziliśmy wiedzę naszych młodych prefektów na temat szkoły. Niektóre pytania były dość skomplikowane, jednak dzięki pomocy klasy i dobrego humoru wszyscy dali sobie świetnie radę.

Tą konkurencją zakończyliśmy część rozrywkową i zarządziliśmy 10 minutową przerwę, po której nastąpiła część oficjalna.

Z początku na sale został wprowadzony sztandar, odśpiewaliśmy hymn szkoły, po czym z każdej klasy wystąpił jeden uczeń do ślubowania. Po ślubowaniu sztandar został wyprowadzony i nastąpiło pasowanie na ucznia naszej szkoły, kolejne klasy wychodziły wraz z nauczycielem na środek. Podczas pasowania każdy otrzymał krawat. Na koniec pani dyrektor dodał od siebie kilka słów. Cała ceremonia zakończyła się sukcesem ok. godziny 12.00. Magiczne Otrzęsiny okazały się być ogromna atrakcją i będą na pewno mile wspominane w przyszłości przez naszych pierwszoklasistów, jak i naszych nauczycieli.

Aleksandra Bożek z klasy 2d

wyświetl galerię w Cooliris