wyświetl galerię w Cooliris

„SOUNDWORK” W TR WARSZAWA, CZYLI TEATR INACZEJ

W czwartek 20  października wybraliśmy się na warsztaty teatralne i sztukę do TR Warszawa. Tematem przewodnim był dźwięk. Na zajęciach tworzyliśmy muzykę oraz scenki, używając niekonwencjonalnych instrumentów. Naszym prowadzącym była Pani Anna Rochowska – pedagog teatralny.  Po warsztatach udaliśmy się na kolację do kultowego Baru Prasowego, a później wróciliśmy na spektakl „SOUNDWORK” w reżyserii Wojtka Blacharza. W przerwie spektaklu mieliśmy możliwość wypróbowania instrumentów, które wykorzystano w przedstawieniu.  Głównym przesłaniem była myśl, że MUZYKA JEST WSZĘDZIE. Sztuka była połączeniem dźwięku z grą światła. W drugiej części spektaklu widownia została podzielona na grupy i graliśmy na nietypowych instrumentach, takich jak słoiki z ciecierzycą, gumowe kaczuszki, puszki z łyżeczkami.

Cała sztuka trwała prawie wie godziny, ale mimo to, niesamowite było obejrzenie czegoś tak nietypowego, niekonwencjonalnego.

Wyjazd został zrealizowany w ramach projektu „Kultura Dostępna - TR Otwarty – organizacja spektakli i  warsztatów dla mieszkańców miejscowości o utrudnionym dostępie do oferty teatralnej”. Uczniowie naszej szkoły już kolejny raz skorzystali z oferty edukacyjnej TR Warszawa. W roku 2013 nasi starsi koledzy brali udział w projekcie POZA TR.

Z. Affek, K. Fajfer, J Wieliczko

wyświetl galerię w Cooliris