wyświetl galerię w Cooliris

Lekcja biologii w płockim zoo

Dnia 27 września klasy II d i II e wraz z wychowawcami, a także panią Martą Czubak udały się na niecodzienną lekcję biologii. Wyróżniała się ona specyficznym przeprowadzeniem, ponieważ nie odbyła się w żadnej ze szkolnych sali, a w płockim ZOO.

Tematyka zajęć dotyczyła gadów i płazów. Uczniowie mogli podziwiać wiele gatunków tych fascynujących zwierząt, a także zapoznać się z nimi dzięki prezentacji multimedialnej z najróżniejszymi informacjami oraz zdjęciami. Największym zainteresowaniem cieszyło się oglądanie i głaskanie gatunków takich jak żółw grecki oraz gekon lamparci. Nie obyło się również bez pamiątkowych zdjęć z wężem na szyi. Poznanie kilku niegroźnych istot stanowiło dla nas prawdziwą atrakcję.

Po emocjonującej lekcji wszyscy udali się na spacer ścieżkami ZOO. Naszym przewodnikiem została pani Marta Czubak, która oczywiście świetnie spisała się w swojej roli. Zdobyła zainteresowanie uczniów, z zapartym tchem podziwiali oni hipopotamy karłowate, żyrafy Rotschilda, osły somalijskie, słonie indyjskie, orłany, zwane bielikami olbrzymimi, jak i makaki japońskie.

Nie mogliśmy odpuścić sobie także pamiątkowego zdjęcia w prawdziwej, niegdyś zamieszkałej klatce.

W drodze powrotnej wstąpiliśmy do baru szybkiej obsługi zwanego McDonald’s, gdzie posililiśmy się po nadzwyczajnej lekcji. Pełni wrażeń wróciliśmy do naszych domów.

Ten wyjazd na długo zostanie w naszej pamięci!

wyświetl galerię w Cooliris

OG - 22 775 32 10