Terapia pedagogiczna

Terapia pedagogiczna to zajęcia mające na celu pomoc uczniom w opanowaniu podstawowych technik szkolnych: czytania, /w tym  ze zrozumieniem/, pisania, logicznego myślenia.

Podstawą do objęcia dziecka terapią pedagogiczną jest opinia poradni psychologiczno - pedagogicznej lub orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, w których zalecono  usprawnianie  funkcji analizatorów: wzrokowego, słuchowego i kinestetyczno -ruchowego. Uczniowie klas I zgłaszani są na terapię na wniosek nauczyciela.

Zajęcia odbywają się najczęściej 1 raz w tygodniu i trwają 60 minut. Terapia planowana jest na rok szkolny. Nauczyciele – terapeuci prowadzą indywidualne konsultacje dla zainteresowanych rodziców dotyczące sposobu kontynuowania w domu zalecanych ćwiczeń terapeutycznych.

Ponadto dla rodziców zespołów klasowych prowadzone są warsztaty ukazujące rozwój dziecka na poszczególnych etapach edukacyjnych, a wraz z nim metody i ćwiczenia wspierające uczniów w pokonywaniu niepowodzeń szkolnych.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
W NOWYM DWORZE