Uwaga

Informujemy, że w związku z otwarciem Hali Sportowej, czwartek 9 lutego 2017 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

Szanowni Państwo

Jestem lekarzem stomatologiem. Zajmuję się leczeniem ortodontycznym dzieci. Obecnie przeprowadzam profilaktyczne badanie ortodontyczne u dzieci w wieku 10 lat.

Profilaktyka ortodontyczna u dzieci  umożliwia eliminację  nawyków prowadzących do powstania wad zgryzu oraz ułatwia wczesne wykrywanie zaburzeń zgryzu i ich leczenie.  Czynności wykonywane  nieświadomie przez długi czas, tj.  oddychanie przez usta, ssanie palca, ssanie smoczka powyżej 6 miesiąca życia, zbyt długie karmienie dziecka butelką, ogryzanie paznokci, wciskanie języka miedzy zęby, nagryzanie błony śluzowej policzka, podpieranie brody, zgrzytanie zębami mogą być przyczyną powstawania wad zgryzu. Warto pamiętać, że wczesna utrata zębów mlecznych z powodu urazu lub próchnicy również sprzyja powstawaniu zaburzeń zgryzu.

Nieleczone wady zgryzu mogą prowadzić do  zaburzeń mowy, zaburzeń  w obrębie stawów skroniowo-żuchwowych, parodontozy, starcia zębów, ich nadwrażliwości, przedwczesnej utraty zębów z powodu przeciążeń w zgryzie oraz zaburzeń proporcji  twarzy dziecka.

Chciałabym zaprosić  Państwa  Córkę/Syna  na bezpłatne profilaktyczne badanie ortodontyczne, które odbędzie się w  dn.  25.11.2016r. w Nowym Dworze Mazowieckim, Osiedle Młodych ul. Okulickiego 1 (Gabinet Laryngologiczny).

Jeśli są Państwo zainteresowani profilaktycznym badaniem ortodontycznym, proszę o kontakt pod nr tel.  691332300 w celu umówienia godziny wizyty.

Justyna Poddębniak

WYJAZDOWE WARSZTATY KOMPETENCJI WYCHOWAWCZYCH DLA RODZICÓW

w ramach programu profilaktyki szkolnej „DOKĄD IDZIEMY” realizowanego na zlecenie Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego

Projekt e-podręczniki

Bezpłatne e-podręczniki i zasoby edukacyjne na platformie edukacyjnej:

GIODO - Ogólnopolski Program Edukacyjny

Pielęgniarka szkolna prosi rodziców o wypełnienie tej informacji na otrzymanych przez dzieci karteczkach.

Szanowni Państwo,

w ostatnim czasie odnotowano wiele przypadków zatruć narkotykami, tzw. dopalaczami. Do szpitali w całej Polsce trafiały osoby z ostrym zatruciem organizmu.

Na prośbę Ministerstwa Edukacji Narodowej przekazujemy listę numerów telefonów, pod którymi można szukać pomocy:

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji Narodowej pod linkiem:

PROCEDURY ZAPISU NA ZAJĘCIA SPECJALISTYCZNE

Zaproszenie na warsztaty dla rodziców Wiem co jem

Projekt: Wspólne drugie śniadania

Ważnym zadaniem szkoły jest edukacja zdrowotna, realizowana przez nauczycieli wielu przedmiotów. Jej celem jest kształtowanie u uczniów umiejętności dbałości o zdrowie własne i innych ludzi.

INFORMACJA DLA RODZICÓW UCZNIÓW

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Nowym Dwoprze Mazowieckim w związku z realizacją Programu Osłonowego "Wspieranie Jednostek Samorządu Terytorialnego w Tworzeniu Systemu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie" pn "Dom bez przemocy". zaprasza do skorzystania z bezpłatnego poradnictwa psychologa i pedagoga.

Oferta skierowana jest do rodziców, którzy odczuwają bezsilność, bezradność, przygnębienie i nie moc z powodu niewłaściwego zachowania Swojego Dziecka, potrzebują odpowiedzi na dręczące pytania, potrzebują wsparcia w sytuacji trudnej.

Specjaliści doradzą w jaki sposób skutecznie komunikować się, jak wspierać dziecięce osiągnięcia, motywować, ale i egzekwować w sposób skuteczny i stanowczy reguły, które niezbędne są do prawidłowego rozwoju.

Osoby chętne do skorzystania z konsultacji pedagogiczno-psychologicznych proszone są o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu: 22 765-94-90.

Zastępca dyrektora PCPR mgr Anna Wdowczyk

wyświetl galerię w Cooliris