Klub taneczno-sportowy „Cheerleaders”

W zajęciach klubu uczestniczą uczennice naszego gimnazjum. Spotykamy się raz w tygodniu na dwie godziny lekcyjne. Podnosimy swoją sprawność fizyczną, poprawiamy kondycję oraz tworzymy własne choreografie taneczne.

Wycieczka na kręgielnie

W dniu 10 lutego uczniowie klasy 3 a byli na wycieczce na kręgielni Hula- Kula w Warszawie. Jest to aktywność ruchowa, która w atrakcyjny sposób zachęca uczniów do ruchu i pomaga zwalczyć codzienne stresy wpływając korzystnie na kondycje psychosomatyczną.

Zajęcia na lodowisku

W naszej szkole od kilku lat w ramach programu Biały Orlik mamy do dyspozycji lodowisko z wypożyczalnią łyżew, gdzie uczniowie w ramach lekcji wychowania fizycznego mogą uczyć się lub doskonalić jazdę na łyżwach.
wyświetl galerię w Cooliris

Projekt edukacyjny - Jak dbać o zdrowy styl życia?

Projekt pod tytułem "Jak dbać o zdrowy styl życia" realizowany przez zespół z klasy 2d miał na celu zwrócenie uwagi na problem nadwagi i otyłości
u dzieci i młodzieży. Również kształtował nawyk zdrowego jedzenia i zdrowego stylu życia. Praca w zespole uczyła odpowiedzialności, zaangażowania i sumienności.

Szkoła promująca zdrowie

W Publicznym Gimnazjum nr 2 realizowane są zadania w ramach programu "Szkoła promująca zdrowie" zainspirowane kampanią "Szkoła w ruchu". Zachęcamy naszych uczniów do działań promujących zdrowy styl życia, ruch i szeroko rozumianą profilaktykę prozdrowotną.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
W NOWYM DWORZE