Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

TYDZIEŃ EUROPEJSKI W NASZEJ SZKOLE

W dniach 15-19 maja 2017 roku w naszej szkole odbywał się Tydzień Europejski. W tym czasie zostało przeprowadzonych wiele ciekawych działań.

Apel podsumowujący osiągnięcia uczniów w roku szkolnym 2016/17: „Sami o sobie”.

Dnia 20.06.17 odbyło się spotkanie społeczności szkolnej, podczas którego nauczyciele wręczyli uczniom nagrody oraz dyplomy za udział w konkursach szkolnych i pozaszkolnych.

UWAGA !!!

Dnia 13 czerwca 2017 r. (we wtorek) o godz. 10:00 odbędzie się egzamin praktyczny na kartę rowerową. Uczniowie klas V przychodzą tego dnia do szkoły na godz. 9:30 ze sprawnym rowerem oraz kaskiem rowerowym (jeżeli taki posiadają).

Plan zajęć:

 

Klasy IV

Klasy V

Klasy VI

8.00 – 9.30

Rozgrywki sportowe

---------------

------------

9.45 – 11.25

Zajęcia z wychowawcą

Rozgrywki sportowe

Zajęcia z wychowawcą

11.35 – 13.20

--------------

Zajęcia z wychowawcą

Rozgrywki sportowe

 

Obiady:

Klasy IV – 11.40

Klasy V i VI – 13.20

ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

Dnia 28 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie klas: 0b, 3c i 5a, wraz z chórem szkolnym, zaprosili zgromadzoną społeczność szkolną do udziału w żywej lekcji historii, by słowem i piosenką przybliżyć wzniosłe wydarzenia z 1791 roku.

"Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie".

Dnia 25 kwietnia 2017 roku odbył się w naszej szkole apel klas 1-3 dotyczący zagadnienia: Kwiecień miesiącem wiedzy o autyzmie.

Podczas spotkania uczniowie oglądali i słuchali komentarza na temat filmu "Autyzm wprowadza zmysły w błąd."

MISTRZOSTWA MATEMATYCZNE W GRACH KARCIANYCH W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7

24 i 26 kwietnia 2017 roku w Szkole Podstawowej nr 7 odbyły się kolejne mistrzostwa dla naszych małych uzdolnionych matematyków. Przygotowania do zawodów trwały kilka miesięcy i odbywały się pod czujnym okiem wychowawców oraz rodziców. Wzięło w nich udział 24 pierwszoklasistów i 42 uczniów klas drugich.

„Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo, Twoje bezpieczeństwo”

W dniach 3 - 5.04.2017 r. uczniowie klas IV - VI Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w zajęciach pt. „Wypadek na drodze”. Spotkania przeprowadzili pracownicy nowodworskiej Straży Miejskiej wspólnie z jednostką OPS Ratownictwo Wodne. Dotyczyły one bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym i udzielania pierwszej pomocy.

„Korzystam z sieci – żyję poza siecią” – warsztaty profilaktyczno – edukacyjne dla uczniów klas VI

W marcu i kwietniu 2017 r. uczniowie klas VI Szkoły Podstawowej nr 7 wzięli udział w warsztatach profilaktyczno- edukacyjnych zorganizowanych przez pracowników Fundacji Edukacyjno – Społecznej pt. „Korzystam z sieci – żyję poza siecią”.

DZIEŃ OTWARTY W NASZEJ SZKOLE

W czwartek 20 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty dla Rodziców i dzieci, które we wrześniu rozpoczną naukę w klasie I. Organizatorzy chcieli pokazać dzieciom, jak placówka wygląda od wewnątrz, co w niej jest ciekawego i w jaki sposób można zagospodarować tu swój czas.

TYDZIEŃ PROMOCJI ZDROWIA

W kwietniu na całym świecie obchodzony był Światowy Dzień Zdrowia, w naszej szkole przeciągnął się do całego Tygodnia Promocji Zdrowia.

DZIEŃ TEATRU W SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 7

27 marca był w naszej szkole Świętem Teatru. W tym dniu społeczność uczniowska spotkała się na Sali Forum, aby obejrzeć przedstawienia przygotowane przez klasę II e pod kierunkiem pani Aleksandry Pocheć dla klas 0-III i klasę VI d pod kierunkiem pani Renaty Golec dla klas IV-VI.

Mistrzowskie zmagania z tabliczką mnożenia

11 marca 2017 roku, po raz szesnasty odbyły się w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1 Otwarte Mistrzostwa Nowego Dworu Mazowieckiego w Tabliczce Mnożenia. W zawodach wzięły udział reprezentacje: Nasielska, Popowa Borowego oraz gospodarzy Szkoły Podstawowej nr 7.

OTWARCIE HALI SPORTOWEJ PRZY ZESPOLE SZKÓŁ NR 1

„Sport sam w sobie jest piękny. (…) Istotą sportu jest rywalizacja, wola walki. Sport jest demokratyczny i sprawiedliwy. (…) Jest aktem dzielności i poświęcenia. (…) Jest szkołą lojalności, odwagi, wytrzymałości, stanowczości, powszechnego braterstwa, wszystkich cnót naturalnych. (…) Każdy rodzaj sportu niesie ze sobą bogaty skarbiec wartości. Ćwiczenie uwagi, kształcenie woli, wytrwałości, odpowiedzialności, znoszenie trudu i niewygód, duch wyrzeczenia i solidarności, wierność obowiązkom – to wszystko należy do cnót sportowca.”

Wygraliśmy mistrzostwa gminy i powiatu w piłce siatkowej.

SZKOLNE JASEŁKA

22 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego odbyło się uroczyste spotkanie całej społeczności szkolnej przed świętami Bożego Narodzenia.

Dzień Świętego Mikołaja

Jak co roku, 6 grudnia, w Szkole Podstawowej nr 7 im. Orła Białego w Nowym Dworze Mazowieckim, wchodzącej w skład Zespołu Szkół nr 1, zorganizowano Dzień Świętego Mikołaja połączony z XI Korespondencyjnymi Mistrzostwami Polski w Kręceniu Bączkiem Matematycznym PIRUET – Mistrzostwami SP7 .

Andrzejkowy zawrót głowy

23 listopada Siódemeczkę ogarnęły wesołe, taneczne nastroje. W tym dniu bowiem odbywały się w naszej szkole Andrzejki. Do południa bawili się uczniowie klas młodszych, zaś wieczorem swoją imprezę miały klasy IV - VI.

Konkurs "JESTEM SMART"

Uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursie JESTEM SMART organizowanym przez magazyn "TIK w Edukacji" - www.tikwedukacji.pl
Zadaniem konkursowym było nagranie filmu, w którym uczniowie pokażą i opowiedzą o tym, jak na co dzień, w szkole i po lekcjach korzystają z internetu i smartfonów.

Obchody 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości

W dniu 11 listopada, uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Poczcie Sztandarowym, wzięli udział w obchodach 98 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

Wystawa „Stare Miasto i legendy warszawskie”

Na przełomie października i listopada klasy III a i III b przygotowały wystawę dla klas 0 – 3 pt.: „Stare Miasto i legendy warszawskie”. Była ona podsumowaniem odbytej w miesiącu październiku wycieczki do Zamku Królewskiego i na Stare Miasto.

19 edycja warsztatów twórczych „ Moja Mała Ojczyzna”.

Dnia 21 października w Bibliotece szkolnej Zespołu Szkół nr 1 Szkoły Podstawowej nr 7 im. Orła Białego odbyła się 19 edycja warsztatów twórczych „ Moja Mała Ojczyzna”.

Hasłem wiodącym tegorocznego konkursu były Magiczne miejsca w naszym mieście.

Europejski Dzień Języków 2016

Z okazji Europejskiego Dnia Języków 2016 zorganizowane zostały dwa konkursy
dla uczniów naszej szkoły.

Warsztaty "Geneza Ziemi, skały i minerały"

W dniach 18 i 19 października 2016r. uczniowie mieli okazję wziąć udział w warsztatach pt.: "Geneza Ziemi, skały i minerały".

SUKCESY UCZNIÓW SP7 W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH /wrzesień 2016 r./

We wrześniu 2016 r. organizowane były zawody w biegach przełajowych na szczeblu gminnym i powiatowym. Uczniowie naszej szkoły zdobyli pierwsze miejsca w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców Szkół Podstawowych i Sztafetowych Biegach Przełajowych Dziewcząt Szkół Podstawowych.

Dzień Komisji Edukacji Narodowej

13 października 2016r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Społeczność uczniowska wraz z opiekunami licznie zebrała się w bajecznie kolorowej, jesiennie udekorowanej sali forum. Klasy 3e i 6c, pod kierunkiem wychowawczyń p. Anety Lodzik i p. Joanny Dzieni, przygotowały bogaty program artystyczny.

Wybory na Rzecznika Praw Ucznia

W dniu 30 września 2016 r. odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

Intranet

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
W NOWYM DWORZE
MAZOWIECKIM

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836
mail: sekretariat@zs1.nowydwormaz.pl

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 - 22 775 50 00
PG2 - 22 775 32 10

Kontakt

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia 8:00-16:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.