Eko – Walentynki 2018 – czyli kochamy recykling

W dniu 14.02.2018 r.  w naszej szkole po raz pierwszy odbyły się EKO-Walentynki czyli akcja Kochamy Recykling. Eko walentynki to okazja do pokazania swojej miłości, do Ziemi o którą powinniśmy dbać każdego dnia, np. poprzez takie drobne działania, jak zbiórka selektywna zużytych baterii i elektro-odpadów.

Szkolny festiwal kolęd

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom Szkolnego Festiwalu Kolęd, który odbył się 8 stycznia 2018 r. dla klas I - III i 9 stycznia 2018 r. dla klas IV - VII. Wzorem ubiegłych lat uczniowie brali udział najpierw w eliminacjach klasowych a później wybrane osoby mogły zaprezentować swoje umiejętności wokalne i grę na instrumentach. Festiwalowi towarzyszyło wiele pozytywnych emocji.

Mario, czy już wiesz...

Społeczność szkolna na czele z Marią i Józefem ponownie przywitała maleńkiego Jezusa, który przychodzi na świat, aby dać ludziom siebie i pokazać miłość Boga. Tym razem uczniowie klas czwartych pod kierownictwem p. Katarzyny Dobruk, przy wsparciu katechetów i p. Urszuli Kamińskiej przygotowali jasełka nawiązujące do współczesnych realiów życia i przeżywania świąt w coraz bardziej skomercjalizowanym społeczeństwie.

Wesołe kolędowanie z gwiazdą grupy Enej

13 grudnia 2017 roku w naszej szkole odbył się wyjątkowy koncert kolęd. Brał w nim udział Piotr Sołoducha - wokalista zespołu Enej. Przy akompaniamencie akordeonu razem z całą społecznością szkolną zaśpiewał on kilka najpiękniejszych polskich kolęd.

Dzień Świętego Mikołaja w SP7

Jak co roku 6 grudnia w Szkole Podstawowej nr 7 korytarze były gwarne, kolorowe i wesołe. Uczniowie klas I – III ruszyli w mikołajkowym korowodzie. Pląsały Śnieżynki, brykały Renifery, dostojnie sunęli Mikołajowie. W trakcie przedstawienia niespodzianki przybył Święty Mikołaj.

„Andrzejki 2017”  - klasy starsze.

W środowe, listopadowe popołudnie (29.11.2017) w godz. 17.00 - 19.00. odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas IV - VII. Organizatorem imprezy był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami i Rada Rodziców. Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili i zapraszali do tańca także swoich nauczycieli.

Moja mała Ojczyzna - wystawa prac w Urzędzie Miejskim

W tym roku odbyły się już dwudzieste gminne warsztaty "Moja mała Ojczyzna" dla uczniów szkół podstawowych. Pod hasłem "Nowy Dwór Mazowiecki - miasto, które kocham..." przedstawiciele szkół pracowali nad stworzeniem map tematycznych dotyczących wybranego obszaru funkcjonowania naszego miasta.

Dzień Edukacji Narodowej

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. W bardzo oryginalny sposób, uczniowie klasy 3B i 3C oraz chór szkolny, podziękowali wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za poświęcenie, wysiłek i trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.

WYBORY DO ZARZĄDU SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W dniu 26 września 2017 r. odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim. Po podliczeniu wszystkich głosów komisja wyborcza ustaliła, iż Przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego została AMELIA ZAGULSKA z kl. Vb, zastępcami przewodniczącego – MARTA ZALEWSKA z kl. IIIh i PAULINA ŁUSZCZYŃSKA z kl. VIIe.

SUKCESY UCZNIÓW SP7 W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

We wrześniu 2017 r. organizowane były zawody w biegach przełajowych na szczeblu gminnym i powiatowym. Wyniki przedstawiały się następująco:

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania obchodzony jest od 2001 roku. W tym roku szkolnym świętowaliśmy go również w naszej szkole. Powinniśmy go obchodzić 29 września – w rocznicę urodzin Janiny Porazińskiej, ale w SP 7 głośne czytanie miało miejsce dzień wcześniej, 28 września 2017 roku.

mail: sekretariat@zs1.nowydwormaz.pl

OG - 22 775 32 10