Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

SUPER KUMPEL

W miesiącu czerwcu w naszej świetlicy przeprowadzony został konkurs na „SUPER KUMPLA”.

QUIZ WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

1 maja 2004r. Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej.

Dnia 19 czerwca 2017 r. naszej świetlicy odbył się konkurs wiedzy pt.: „Quiz wiedzy o Unii Europejskiej”. W quizie wzięli udział chętni uczniowie klas I, II i III. Uczniowie odpowiadali na pytania dotyczące Europy i Unii Europejskiej.

Sportowy Dzień Dziecka

W dniu 1 czerwca w naszej świetlicy odbyła się uroczystość z okazji Dnia Dziecka. Jest to impreza sportowa, oczekiwana przez dzieci, ponieważ dostarcza im wiele atrakcji

Wyprawa na łąkę

W słoneczny dzień majowy świetliki wybrały się na nadwiślańską łąkę w poszukiwaniu owadów i innych drobnych zwierząt, w tym celu zabrały ze sobą lupy.

QUIZ WIEDZY O ZDROWIU

W ostatnim tygodniu kwietnia obchodzono w szkole „Tydzień zdrowia”. W związku z tym w świetlicy zorganizowano quiz zdrowotny oparty o formułę znanego teleturnieju telewizyjnego „Jeden z dziesięciu”. Do konkurencji przystąpiło dziesięciu uczniów klas I, II i III.

Turniej warcabowy

W dniu 27 kwietnia 2017r. odbył się świetlicowy turniej warcabowy. Uczniom zostały przedstawione zasady gry w warcaby. Uczestnicy losowali przeciwników do gry . Drogą eliminacji zostały wybrany „Mistrz szachownicy”- Gabrysia Kunczyńska z klasy Ia.

Spotkanie z bajką terapeutyczną w świetlicy.

W piątkowe popołudnie 24.03.2017 p. Kasia Dobruk zabrała wychowanków świetlicy w niezwykły i ciekawy świat bajek. Odbyły się zajęcia z bajkoterapii, która jest jednym ze sposobów pomocy dzieciom i młodzieży w radzeniu sobie z sytuacjami trudnymi, powodującymi lęk.

Wielkanocne spotkanie z zającem w świetlicy

Wielkanocny Zając po raz kolejny postanowił pobawić się ze wszystkimi dziećmi uczęszczającymi do świetlicy. Tym razem zaplanował niezapomnianą zabawę w poszukiwanie jajek, które wypadły mu z koszyka.

Wycieczka

W dniu 15 marca 2017r. odbyła się wycieczka do muzeum POLIN zorganizowana dla chętnych uczniów klas II uczęszczających na świetlicę szkolną. W muzeum uczniowie brali udział w warsztatach pt. „Co wiewiórka robi w synagodze?”.

8 marca – DZIEŃ KOBIET

8 marca obchodziliśmy w świetlicy Dzień Kobiet. Z tej okazji zostały zorganizowane liczne konkursy z nagrodami.

Bezpieczne ferie

Świetlicowy turniej „bezpieczne ferie”, miał na celu przygotować uczniów do bezpiecznego wypoczynku podczas czasu wolnego. Dzieci podzielone na drużyny: odgadywały zagadki zimowe, prezentowały kalambury (jak to dyscyplina sportu), musiały wykazać się wiedzą na temat bezpiecznych zachowań, wyklejały z kolorowych pasków papieru szalik.

WALENTYNKI W ŚWIETLICY

Walentynki cieszą się coraz większą popularnością.Święto zakochanych obchodzone 14 lutego, to również okazja do wspaniałej zabawy. Uroczystość walentynkową dla swoich wychowanków ze świetlicy szkolnej przygotowały wychowawczynie p. E. Ładniak i p. I. Ryńska- Pieluchowska.

Quiz o bajkach

Dnia 7 lutego 2017r. w świetlicy szkolnej odbył się konkurs pt. „Quiz o bajkach”. W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I – III przebywający w tym czasie w świetlicy.

Świetlicowy bal karnawałowy

W dniu 2 lutego 2017r. w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas I – III wzięli udział zabawach tanecznych prowadzonych przez organizatorów balu – wychowawców świetlicy.

Spotkanie z trzema królami

4 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się wieczór poświęcony mędrcom ze wschodu. Pani K. Dobruk i p. E. Ładniak zapoznały dzieci z biblijną historią mędrców, symbolami religijnymi i obyczajami dotyczącymi Święta Trzech Króli obchodzonego 6 stycznia.

KONCERT KOLĘD W ŚWIETLICY

Jedną z wielu tradycji naszej świetlicy jest koncert kolęd i pastorałek. Dzieci bardzo chętnie śpiewają te powszechnie znane pieśni. W tym roku do konkursu przystąpiły 23 dziewczynki.

Kartka świąteczna

W świetlicy szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego na kartkę świąteczną. Na konkurs wpłynęło 40 kartek wykonanych techniką dowolną.

Skarbnik - dobry duch kopalni

Legendę o skarbniku przy użyciu teatrzyku kamishibai przedstawiły świetlikom z SP 7 panie z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Pani Agnieszka S. i pani Ania K. w ciekawy sposób zapoznały dzieci z pracą górników.

Mikołajkowe zabawy w świetlicy

Zgodnie z tradycją 6 grudnia nastrój świąteczny zagościł w świetlicy szkolnej, gdyż odbyły się Mikołajki. W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy mieli czapki Mikołaja, stroje śnieżynek lub coś czerwonego, czyli mikołajowego.

NAJLEPSZY SPOSÓB NA UDANY DZIEŃ

O tym, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy zdradził w sekrecie niedźwiadkowi jego tata. Przytulanie jest potrzebne, wiedzą o tym wszyscy, chociaż nie wszyscy o tym pamiętają. O magicznej mocy przytulania czytały świetlikom panie z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim.

„Magia i czary, czyli świetlicowe Andrzejki”

Wigilia świętego Andrzeja to dzień zarezerwowany na różne wróżby. 30 listopada 2016r. w naszej świetlicy również obchodziłyśmy uroczystość andrzejkową.

Wyniki konkursu plastycznego „Barwy jesieni”

Informujemy, że konkurs plastyczny BARWY JESIENI został rozstrzygnięty.

Dziękujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w konkursie.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci to Pluszowy Miś, który swoje święto obchodzi 25 listopada. W 2002 rokudokładnie w setną rocznicę powstania maskotki –ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Pokaz iluzji

Dnia 23 listopada w świetlicy szkolnej odbył się pokaz iluzji w wykonaniu ucznia klasy VI b Mateusza Misiewicza. Mateusz w przebraniu klauna przy odpowiednio dobranej muzyce zaprezentował sztuczki cyrkowe.

ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI

W dniu 17 października odbył się w świetlicy konkurs „Łamigłówki mądrej główki”.

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

Dzień Chłopaka w tym roku przebiegał pod hasłem „Jak zostać prawdziwym mężczyzną”.

Intranet

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
W NOWYM DWORZE
MAZOWIECKIM

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836
mail: sekretariat@zs1.nowydwormaz.pl

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 - 22 775 50 00
PG2 - 22 775 32 10

Kontakt

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia 8:00-16:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.