Świetlicowy bal karnawałowy

W dniu 2 lutego 2017r. w świetlicy szkolnej odbył się bal karnawałowy. Uczniowie klas I – III wzięli udział zabawach tanecznych prowadzonych przez organizatorów balu – wychowawców świetlicy.

Spotkanie z trzema królami

4 stycznia w świetlicy szkolnej odbył się wieczór poświęcony mędrcom ze wschodu. Pani K. Dobruk i p. E. Ładniak zapoznały dzieci z biblijną historią mędrców, symbolami religijnymi i obyczajami dotyczącymi Święta Trzech Króli obchodzonego 6 stycznia.

KONCERT KOLĘD W ŚWIETLICY

Jedną z wielu tradycji naszej świetlicy jest koncert kolęd i pastorałek. Dzieci bardzo chętnie śpiewają te powszechnie znane pieśni. W tym roku do konkursu przystąpiły 23 dziewczynki.

Kartka świąteczna

W świetlicy szkolnej przed Świętami Bożego Narodzenia odbyło się rozstrzygniecie konkursu plastycznego na kartkę świąteczną. Na konkurs wpłynęło 40 kartek wykonanych techniką dowolną.

Skarbnik - dobry duch kopalni

Legendę o skarbniku przy użyciu teatrzyku kamishibai przedstawiły świetlikom z SP 7 panie z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim. Pani Agnieszka S. i pani Ania K. w ciekawy sposób zapoznały dzieci z pracą górników.

Mikołajkowe zabawy w świetlicy

Zgodnie z tradycją 6 grudnia nastrój świąteczny zagościł w świetlicy szkolnej, gdyż odbyły się Mikołajki. W tym wyjątkowym dniu, pojawili się również uczniowie, którzy mieli czapki Mikołaja, stroje śnieżynek lub coś czerwonego, czyli mikołajowego.

NAJLEPSZY SPOSÓB NA UDANY DZIEŃ

O tym, że wystarczy się mocno do kogoś przytulić, a świat stanie się piękniejszy zdradził w sekrecie niedźwiadkowi jego tata. Przytulanie jest potrzebne, wiedzą o tym wszyscy, chociaż nie wszyscy o tym pamiętają. O magicznej mocy przytulania czytały świetlikom panie z Biblioteki Pedagogicznej w Nowym Dworze Mazowieckim.

„Magia i czary, czyli świetlicowe Andrzejki”

Wigilia świętego Andrzeja to dzień zarezerwowany na różne wróżby. 30 listopada 2016r. w naszej świetlicy również obchodziłyśmy uroczystość andrzejkową.

Wyniki konkursu plastycznego „Barwy jesieni”

Informujemy, że konkurs plastyczny BARWY JESIENI został rozstrzygnięty.

Dziękujemy wszystkim, którzy spróbowali swoich sił w konkursie.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY SZKOLNEJ

Najmilsza zabawka i najlepszy przyjaciel dzieci to Pluszowy Miś, który swoje święto obchodzi 25 listopada. W 2002 rokudokładnie w setną rocznicę powstania maskotki –ustanowiono Światowy Dzień Pluszowego Misia.

Pokaz iluzji

Dnia 23 listopada w świetlicy szkolnej odbył się pokaz iluzji w wykonaniu ucznia klasy VI b Mateusza Misiewicza. Mateusz w przebraniu klauna przy odpowiednio dobranej muzyce zaprezentował sztuczki cyrkowe.

ŁAMIGŁÓWKI MĄDREJ GŁÓWKI

W dniu 17 października odbył się w świetlicy konkurs „Łamigłówki mądrej główki”.

DZIEŃ CHŁOPAKA W ŚWIETLICY

Dzień Chłopaka w tym roku przebiegał pod hasłem „Jak zostać prawdziwym mężczyzną”.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
W NOWYM DWORZE