Zespół Szkół nr 1 w Nowym Dworze Mazowieckim

Wyszukiwarka

Nawigacja

Treść strony

DZIEŃ RODZINY W KLASIE I B

21 czerwca uczniowie klasy I b zaprosili swoje rodziny na specjalne spotkanie integracyjne z okazji Dnia Mamy i Dnia Taty. Rodzice mogli podziwiać wspaniałe występy swoich dzieci.

Wycieczka plenerowa I a i I b na Wymysły

W czerwcu pierwszaki wybrały się na wycieczkę pod hasłem „Dzień Rodziny” na Wymysły. Obserwowały i karmiły rodziny zwierząt: królików, kóz, kaczek, owiec. Dowiedziały się jak zwierzęta domowe się rozmnażają i jakie mają zwyczaje.

2c i 3e na zielonej szkole

Początek czerwca w 2c i 3e upłynął wyjątkowo przygodowo, ponieważ nasze klasy wyjechały na Zieloną Szkołę do Kulki. 5 fantastycznych dni upłynęło w aurze pięknej pogody i wspaniałego otoczenia przyrody.

Prezentacje końcoworoczne 3e

Pierwszy dzień lata był dla uczniów klasy 3e niezwykle ważnym dniem. Nie tylko dlatego, że uświadomili sobie, że wakacje tuż, tuż …ale przede wszystkim dlatego, w tym dniu zaprezentowali przed rodzicami przygotowywany z ogromnym zaangażowaniem i wysiłkiem- program artystyczny.

Pożegnanie Iskierek z 3e

Trzy wspólne lata minęły bardzo szybko… Iskierki z 3 e pożegnały się ze swoją wychowawczynią p. Anetą Lodzik wspaniałym piknikiem rodzinnym w Kosewku.

Ostatnie wycieczki Iskierek i Orlików

Z żalem pożegnaliśmy się z porankami Muzycznymi w SCEK. Ostatnie dwa koncerty to istna uczta dla wrażliwych uszu i oczu trzecioklasistów. Po wiosennym koncercie dzieci miały możliwość uczestniczenia w warsztatach plastycznych pod czujnym okiem instruktora. Przepiękne prace plastyczne, które wykonały Iskierki stanowiły wspaniałą dekorację sali.

KONCERT DLA MAMY I TATY KLASY III B

12 czerwca klasa III b przygotowała dla rodziców koncert, który składał się z dwóch części.

WYCIECZKA PIESZA III B

13 czerwca klasa III b odbyła swoją ostatnią już w tym roku szkolnym wycieczkę, a była to wycieczka piesza po mieście Nowy Dwór Mazowiecki.

WYCIECZKA ROWEROWA KLASY III B

Klasa III b z wychowawcą i pięcioosobową grupą rodziców udała się 8 czerwca na wycieczkę rowerową do klubu sportowego Be Fit w Skierdach. Dzieci bardzo sprawnie pokonały wyznaczony odcinek drogi.

DZIEŃ RODZINY W KLASIE II E

8 czerwca był w klasie II E dniem wyjątkowym. Elfiki zaprosiły bowiem do szkoły swoich rodziców, rodzeństwo i dziadków. Wszyscy spotkali się, by uczcić Dzień Rodziny. Uczniowie na początek zaprezentowali humorystyczne przedstawienie pt. „Różyczka w szponach sieci”.

ZIELONA SZKOŁA KLAS II E I II B

W dniach 12-14 czerwca klasy II E i II B udały się do Ośrodka „Kulka” na Mazurach, aby uczestniczyć w Zielonej Szkole. Uczniowie świetnie bawili się przy waterballu, strzelając paintballowymi kulkami i wykonując własne graffiti. Pokonywali swoje lęki i słabości na ściance wspinaczkowej i w parku linowym.

ZIELONA SZKOŁA KLASY 3C I 5A

W dniach 05-09.06.2017r. uczniowie klas 3c i 5a pojechali do Zakopanego na zieloną szkołę. Podczas wycieczki zwiedzali m.in. Krupówki, Gubałówkę, Termy Chochołowskie, Zamek w Niedzicy, Zaporę wodną w Czorsztynie, Dolinę Kościeliską, Jaskinię Mroźną. Wycieczka była bardzo udana.

Igrzyska sportowe szkół nowodworskich

2 czerwca 2017r. na hali NOSiR-u rozegrano coroczne Igrzyska Sportowe klas 1-3 szkół nowodworskich. Do rywalizacji przystąpiły 3 reprezentacje: z SP 5, SP 4, SP 7. Walka była bardzo zacięta i do ostatniej konkurencji ważyły się losy zwycięstwa.

Dzień Mamy i Taty w IIf

W dniu 13.06.2017r. uczniowie klasy IIf uczcili Dzień Mamy i Taty. Podczas uroczystości dzieci wystąpiły z układami tanecznymi, wierszami i piosenkami, którymi dziękowały rodzicom za miłość, troskę i trud włożony w ich wychowanie.

Dzień Sportu klasy IV- VI – dziewczęta

1 czerwca w naszej szkole odbył się Dzień Sportu dla klas IV – VI.

Orliki we Wrocławiu i okolicach

W tym roku Orliki z klasy 3g wraz z opiekunami wybrali się na zieloną szkołę w dalekie strony Dolnego Śląska. Przez 5 dni uczniowie zwiedzali Wrocław i malownicze tereny Śląska. We Wrocławiu zwiedzili Ostrów Tumski z katedrą, Stare Miasto oraz poszukiwali krasnali.

Klasa I c w Magicznych Ogrodach

W dniu 7 czerwca 2017 r. uczniowie klasy I c odwiedzili Magiczne Ogrody w okolicach Janowca, gdzie stworzono odwiedzającym warunki do kontaktu z naturą i ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu. Poznali oryginalną baśniową historię opowiadającą o niezwykłych istotach zamieszkujących setki kwiatów, krzewów i drzew.

Klasa I c z wizytą w Teatrze Lalka w Warszawie

Klasa I c wizytą w Teatrze Lalka w Warszawie na spektaklu „Krzesiwo” zakończyła tegoroczny cykl spotkań teatralnych. Adaptacja dokonana przez Hannę Januszewską należąca do klasyki literatury dla dzieci zachwycała muzyką i realizacją na planie lalkowym.

Dzień Dziecka w klasie I b

Gromadka Kubusia Puchatka wesoło bawiła się z okazji Dnia Dziecka. Było mnóstwo zabaw i konkursów. Chłopcy malowali samochody wyścigowe z zasłoniętymi oczami, a dziewczynki próbowały tego samego z lalkami.

Dzień Sportu klas I i II

2 czerwca odbył się w naszej szkole Dzień sportu dla uczniów klas pierwszych i drugich. Przyświecało mu hasło „ŻYJMY ZDROWO NA SORTOWO”. Dzieciaki miały możliwość sprawdzić swoje umiejętności na różnorodnych torach przeszkód, które wymagały zręczności, szybkości, skoczności, siły, koordynacji ruchowej.

Dzień sportu- klasy VI

Turniej piłki nożnej na poziomie klas VI wygrała VI B. Reprezentacja dziewcząt z VI D wygrała zawody siatkarskie.

Dzień Dziecka w II a

1 czerwca klasa IIa wybrała się na wycieczkę do Muzeum Kampanii Wrześniowej w Twierdzy Modlin, którą zorganizowała mama, pani Sylwia Ochenkowska przy współpracy z p. Małgorzatą Wojciechowską i p. Natalią Sieniakowską.

Gromadka Kubusia Puchatka na swojej pierwszej wizycie w Muzeum Archeologicznym w Warszawie

Uczniowie klasy I b odwiedziły Muzeum Archeologiczne w Warszawie. Po zwiedzaniu wystawy naczyń pradziejowych, wzięły udział w warsztatach garncarskich. Każdy samodzielnie wykonał, a raczej ulepił naczynie gliniane.

„ Wypadek na drodze”

12 maja uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach pt. „Wypadek na drodze”. Przeprowadziła je przedstawicielka Straży Miejskiej – p. Małgorzata Wójcik wspólnie z jednostką OPS Ratownictwo Wodne.

Zielona szkoła w „Ziołowym zakątku” w Korycinach

W dniach 31 maja – 1 czerwca 2017 roku klasa III b pojechała z paniami: Anną Dryblak i Agnieszką Pałaszewską na zieloną szkołę do „Ziołowego zakątka”.

Zielona szkoła klas VI a, VI b i IV c

W dniach 23.05 - 26.05 uczniowie klas VI A, VIB i IV C wraz z Wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce na Roztocze. "Zielona Szkoła" zwiedzała m.in. Lublin, Zamość oraz Kazimierz Dolny.

Wycieczki Orlików

W czasie ostatnich miesięcy uczniowie klasy 3g pod opieką swoich wychowawców uczestniczyli w wielu wycieczkach, w tym m.in. do Warszawy, gdzie zwiedzali siedzibę królów polskich - Zamek Królewski; do Łomianek na przedstawienie wyreżyserowane na kanwie baśni Andersena czy na "Poranki Muzyczne" do Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej również w Warszawie.

Zajęcia biblioteczne Orlików z 3g

W tym roku uczniowie klasy 3g również odbyli cykl warsztatów bibliotecznych i zajęć czytelniczych w Bibliotece Miejskiej. W trakcie zajęć uczniowie doskonalili swoje umiejętności czytelnicze, pisarskie oraz interpersonalne, ponieważ bardzo często pracowali w małych grupach.

Wycieczka IIf do Hulakula

W środę 31 maja 2017 roku z okazji Dnia Dziecka udaliśmy się na wycieczkę do Rozrywkowego Centrum Miasta Hulakula przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie. Zaraz po przybyciu energicznie ruszyliśmy do środka i błyskawicznie się przebraliśmy, aby jak najszybciej zacząć zabawę.

Gromadka Kubusia Puchatka w Krainie Rozkoszy

Klasa I b odwiedziła manufakturę czekolady. Dzieci poznały proces powstawania najpyszniejszej przekąski na świecie– CZEKOLADY. Wśród aromatu mielonych ziaren kakaowca każdy stworzył swoją niepowtarzalną tabliczkę z dodatkiem suszonych malin, truskawek, orzechów lub migdałów.

Zielona szkoła klasy V c

W dniach 22.05 – 26.05.2017 r. uczniowie klasy V c na zieloną szkołę wybrali się do Centrum Afrykańskiego w Sobanicach. Malownicza wieś odkryła przed nami swoje afrykańskie tajemnice.

Camp Tarda - II a i II f

W dniach 8 maja - 12 maja klasy II a i IIf spędziły czas na Mazurach, nad Jeziorem Bartężek, we wsi Tarda, w województwie warmińsko – mazurskim. W tej malowniczej miejscowości uczniowie rozwijali swoje sportowe pasje, odkrywali nowe i obcowali z przyrodą.

Wycieczka klas VI a i VI d do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

17.05.2017r. uczniowie klas VI A oraz VI D wraz z Wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Wizyta ta była „prawdziwą podróżą do przeszłości” - spotkaniem z rodzimą historią oraz obrzędowością wsi mazowieckiej przełomu XIX i XX wieku.

Wycieczka klasy V a i V c do Interaktywnego Kina

Dnia 26 kwietnia 2017 r. uczniowie klasy V a oraz V c wybrali się do kina interaktywnego na seans pt. "Podróże kosmiczne". W ciągu ponad 3 godzin na dzieci czekało wiele atrakcji. Podróże Kosmiczne to opowieść o kosmosie, Układzie Słonecznym, gwiazdach oraz naszej planecie Ziemi.

Tuż przed Wielkanocą

12 kwietnia odbyło się spotkanie przedświąteczne uczniów 2f z rodzicami, babciami, dziadkami. Uśmiechnięte i odświętnie ubrane dzieci przedstawiły krótki program słowno – muzyczny, w którym zaprezentowały wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Były wesołe piosenki, wierszyki i oczywiście serdeczne życzenia.

Wielkanocne warsztaty plastyczne w klasie II a

11 kwietnia 2017 roku odbyły się wielkanocne warsztaty plastyczne z udziałem uczniów i rodziców z klasy II a. Celem warsztatów było kultywowanie tradycji wielkanocnych.

Zdrowe odżywianie - zajęcia z rodzicami w klasie II a

6 kwietnia 2017 r. w klasie II a odbyły się zajęcia z udziałem uczniów i rodziców, które były podsumowaniem tygodnia o zdrowym odżywianiu.

Warsztaty profilaktyczno-edukacyjne szóstoklasistów.

Szóstoklasiści brali udział w warsztatach profilaktyczno-edukacyjnych prowadzonych przez Fundację Edukacji Społecznej. Każda klasa przez 12 godzin lekcyjnych między innymi poszerzała świadomość dotyczącą nadużywania korzystania z sieci i komputera, lepiej poznawała siebie i siebie nawzajem.

Z życia klasy 4a…

Co wydarzyło się po wizycie uczniów klasy 4a w TVN? Bardzo dużo!

Wycieczka klasy V a do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod Lasem”

7 marca 2017 r. uczniowie klasy 5 a pojechali na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego „Wymysły pod Lasem” by uczestniczyć w warsztatach wielkopostno-wielkanocnych pt.: "Palmy i pisanki, kołatki i dzwony.

Wycieczka klasy V a do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

W dniu 1.03.2017 r. uczniowie klasy V a udali się na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Na początku uczniowie uczestniczyli w lekcji „Fair Play i Ty” podczas której w aktywny sposób zostało wyjaśnione pojęcie fair play, jego geneza, sięgając aż do czasów kodeksów rycerskich, baśni angielskich i dramatów Williama Szekspira.

Wycieczka klasy II a i II f do Muzeum Warszawskiej Pragi i Muzeum Archeologicznego

8 marca 2017 r. klasy 2a i 2f wybrały się na wycieczkę do Muzeum Warszawskiej Pragi i na warsztaty edukacyjne do Muzeum Archeologicznego w Warszawie.

"Dzieciaki sadzeniaki z IIf"

20 marca uczniowie klasy IIf pojechali do hipermarketu budowlano-ogrodniczego LEROY MERLIN w Warszawie na warsztaty ekologiczne odbywające się w ramach projektu edukacyjnego „Dzieciaki sadzeniaki”. Spotkanie podzielone zostało na dwie części, teoretyczną i praktyczną.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W II E

3 lutego 2017 roku był dla uczniów klasy 2 E dniem wyjątkowym. Wieczorem w dużej, świetlicowej sali odbyło się spotkanie z jednymi z najważniejszych osób w życiu każdego dziecka, czyli z dziadkami.

Witaminki dla dziewczynek Ic

W Dniu Kobiet uczniowie klasy I c przygotowywali w grupach sałatki owocowe. Współpraca przebiegała wzorowo. Degustowali przy pięknie nakrytych stołach. Chłopcy służyli dziewczynkom pomocą, nakładli sałatki i zachwalali smak. Wszyscy bawili się doskonale.

Mali giganci z 4a na nagraniu Małych Gigantów w TVN

Można śmiało stwierdzić, że wycieczki organizowane w tym roku szkolnym dla uczniów klasy 4a są niebanalne. Byliśmy m. in. na jachtach na Mazurach, polecieliśmy samolotem do Wrocławia, a teraz… odwiedziliśmy TVN. 7 marca 2017 roku uczniowie klasy 4a uczestniczyli w nagraniu popularnego i lubianego programu Mali Giganci.

Awantura o .. w 3g

8 marca w Międzynarodowym Dniu Kobiet w 3g były życzenia, upominki i dużo zabawy.

Wycieczka klasy V c do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie.

W dniu 8.03.2017 r. uczniowie klasy V c udali się na wycieczkę do Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie. Na początku uczniowie uczestniczyli w lekcji „Fair Play i Ty” podczas której w aktywny sposób zostało wyjaśnione pojęcie fair play, jego geneza, sięgając aż do czasów kodeksów rycerskich, baśni angielskich i dramatów Williama Szekspira.

Wycieczka klas Ic i II b do ZOO

Z końcem stycznia uczniowie klas I c i III b wybrali się do Ogrodu Zoologicznego w Warszawie. Uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, podczas których poszerzyli swoją wiedzę na temat opieki nad zwierzętami egzotycznymi.

Spotkanie z kapitanem

W ostatnim dniu nauki przed feriami dzieci z klas III a i III b miały spotkanie z panem kapitanem Jerzym Murasem. Pan kapitan swoimi ciekawymi opowieściami o pracy na morzu, udowodnił dzieciom, że warto się uczyć.

Koncert kolęd klas III a, III b i III c

W poniedziałkowy wieczór 23 stycznia 2017 roku odbył się Koncert Kolęd. Uczniowie klas III a, III b, III c z Zespołu Szkół nr 1 W Nowym Dworze Mazowieckim zaprosili swoje rodziny, a w szczególności babcie i dziadków.

Dzień Babci i Dziadka w 2f

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu uczniowie klasy 2f również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoją wychowawczynią przygotowały dla nich uroczystość.

Wycieczka klasy V c do TVP w Warszawie.

W dniu 02.02.2017 r. uczniowie klasy V c zwiedzili oddział TVP w Warszawie. Celem wycieczki było poznanie pracy telewizji. Uczniowie zwiedzili studia telewizyjne TVP przy ul. Woronicza oraz zapoznali się z kulisami pracy nad najciekawszymi programami telewizyjnymi.

NOCOWANIE W SZKOLE KLASY II E

W nocy z 24 na 25 stycznia Elfiki zapanowały nad Szkołą Podstawową nr 7. W Sali 114 urządzono wygodną sypialnię, która posłużyła również jako wygodne miejsce na seans filmowy.

KOLĘDUJEMY DLA BABCI I DZIADKA

23 stycznia klasy trzecie przygotowały dla swoich babć i dziadków, z okazji Ich święta, niezwykłą uroczystość. Na pięknie udekorowanej sali forum spotkali się uczniowie klasy 3d,e,f.g wraz z wychowawcami, a na widowni zasiedli zaproszeni goście.

„POLAK MAŁY” – PRZEDSTAWIENIE WROCŁAWSKIEGO TEATRU „ARTENES”

26 stycznia uczniowie klas I a i I b wraz z wychowawcami mieli okazję obejrzeć w warszawskim kinie „Wisła” przedstawienie pt. „Polak Mały” o tematyce patriotycznej, w wykonaniu aktorów Teatru „Artenes”.

Niezwykła podróż uczniów IIa i IIf w świat pełen tajemnic, przygód, nauki i wybornej zabawy.

25 stycznia 2017 r uczniowie klas IIa i IIf udali się do Warszawy do Cinema City, aby obejrzeć program pt. "Królestwo zwierząt". Cały pokaz trwał prawie 3 godz. i składał się z kilku etapów.

Po niebie do Wrocławia – czyli samolotowa wycieczka uczniów klasy 4a

W szkole XXI wieku, jaką niewątpliwie jest SP 7, organizowane są wycieczki na miarę XXI wieku. Miło nam zatem poinformować, że 19 stycznia 2017 roku obyła się pierwsza w historii SP 7 wycieczka samolotowa! Uczestniczyli w niej uczniowie klasy 4a razem ze swoimi nauczycielkami.

Iskierki i Orliki na styczniowym koncercie muzycznym w Warszawie

Na 11 stycznia wychowawcy klasy 3e i 3g zaplanowali wyjazd do stolicy na drugi już koncert muzyczny w SCEK-u. Uczniowie mieli okazję wysłuchać wielu utworów muzycznych na fortepian, klarnet, skrzypce, w których zawarty był temat przewodni spotkania, związany z aktualną porą roku - „Wśród śniegowych gwiazdek”.

Zimowe wydarzenia Iskierek.

Mimo, że na dworze mróz, śnieg, zawieje, w klasie 3e właśnie zimową porą odbyło się wiele wspaniałych uroczystości, wycieczek, imprez , które wznieciły wiele ciepłych emocji.

Wizyta I c w Tearze Lalka

12 stycznia uczniowie klasy I c wybrali się do Teatru Lalka w Warszawie. Obejrzeli spektakl, „Wiedźmy”, który trzymał w napięciu, pokazywał przyjaźń, oddanie, chęć niesienia pomocy.

Spotkanie bożonarodzeniowe uczniów klasy Va z rodzicami

W dniu 20 grudnia 2016 r. wieczorem odbyło się spotkanie uczniów klasy V a z rodzicami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej. Uczniowie przygotowali przedstawianie pt.: „Wigilia w autobusie”.

Wigilijne spotkanie w klasie 2 a

19 grudnia odbyło się wigilijne spotkanie w klasie 2a. W tym szczególnym dniu uczniowie zaprezentowali przed rodzicami program artystyczny, który wprowadził wszystkich w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Podczas świątecznego występu nie zabrakło pastorałek, kolęd, tańców i wierszyków.

Spotkanie Bożonarodzeniowe uczniów i rodziców klasy IIf

Dnia 13 grudnia w klasie II f odbyło się spotkanie wigilijne z udziałem rodziców. Świąteczna atmosfera udzieliła się wszystkim obecnym dzięki zaprezentowanemu przez uczniów bożonarodzeniowemu przedstawieniu.

Wizyta klasy 2a i 2f w Teatrze Guliwer

15 grudnia klasy 2a i 2f wybrały się na wycieczkę do Teatru Guliwer na spektakl pt. „Tajemnica wigilijna”. Treść przedstawienia była ściśle związana z tematem Świąt Bożego Narodzenia i zachęcała do pomocy ubogim i potrzebującym.

Wycieczka 5a do TVP

W dniu 15.12.2016r. klasa 5a pojechała na wycieczkę do TVP. Po przyjeździe pod budynek Telewizji Polskiej udaliśmy się, wraz z przewodnikiem, do środka.

Wycieczka do świata, gdzie spełniają się marzenia!

14 grudnia 2016 roku drugoklasiści postanowili odwiedzić jedyny w Polsce zakład, w którym czekolada jest produkowana ręcznie. Uczniowie klas II b i II c prześledzili proces powstawania tabliczki czekolady, którą wszyscy tak bardzo uwielbiamy.

WIGILIA KLASY II E

20 grudnia był dla klasy II e dniem wyjątkowym. Wieczorem odbyło się klasowe spotkanie wigilijne. Rozpoczęło się one od jasełek przygotowanych z pomocą klasy V a, następnie dzieci wraz z rodzinami przeszli do sali, gdzie złożono sobie świąteczne życzenia i podzielono się opłatkiem.

Jasełka dla rodziców w klasie I b

21 grudnia 2016 roku odbyło się spotkanie wigilijne rodziców i uczniów klasy I b. Dzieci w pięknej świątecznej scenerii i wspaniałych strojach zaprezentowały przedstawienie jasełkowe.

KOLĘDNICY Z KLASY III B

W ostatnim dniu szkoły przed świętami Bożego Narodzenia dzieci z klasy III b zamieniły się w kolędników.

ŚWIĄTECZNE WARSZTATY

W dniu 12 grudnia odbyło się spotkanie integracyjne dzieci, rodziców i wychowawcy klasy III b. Rodzice wspólnie z dziećmi wykonywali bombkę bożonarodzeniową na szkolny kiermasz świąteczny.

WYCIECZKA DO TEATRU KLASY III B i III A

20 grudnia klasy IIIb i IIIa wybrały się na wycieczkę do teatru Guliwer w Warszawie w celu obejrzenia przedstawienia „Tajemnica wigilijna”.

Jasełka w klasie IVB

W dniu 19 grudnia 2016r. (poniedziałek) uczniowie klasy IVB pokazali swoje umiejętności aktorskie w przygotowanym przez siebie przedstawieniu jasełkowym. Młodzi aktorzy mieli również szansę ujawnić swoje talenty wokalne.

Przedświąteczne spotkanie i kolędowanie w klasie 4a

14 grudnia uczniów klasy 4a, ich rodziców, rodzeństwo, dziadków i nauczycielki zgromadziło Boże Narodzenie. Dzieci zaprezentowały montaż słowno – muzyczny o tematyce bożonarodzeniowej. Pomiędzy wiersze i fragmenty prozy wplotły kolędy i pastorałki.

Klasa I b z wizytą na Zamku Królewskim i w Eldorado

To była pierwsza wizyta pierwszaków w Zamku Królewskim w Warszawie. Dzieci były przejęte i onieśmielone przepychem pięknie wyposażonych komnat zamkowych.

Warsztaty bożonarodzeniowe klasy Ia i Ib

15 grudnia 2016 roku uczniowie klas pierwszych wybrali się do Legionowa na warsztaty bożonarodzeniowe.

Spotkanie bożonarodzeniowe uczniów klasy Vc z rodzicami

W dniu 20 grudnia 2016 r. wieczorem odbyło się spotkanie uczniów klasy V c z rodzicami z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Listopadowo – grudniowe klimaty w klasie 4a

Końcówka listopada i początek grudnia obfitowały w klasie 4a w wiele wydarzeń.

Koncert muzyczny „Wehikuł czasu”

16 XII Iskierki i Orliki odwiedziły stolicę. Swoją zimową przygodę rozpoczęły od przejażdżki najstarszymi w Warszawie ruchomymi schodami i spaceru po Placu Zamkowym oraz podziwianiu olbrzymiej choinki obok Kolumny Zygmunta. Wiele radości sprawił dzieciom kiermasz świąteczny, na którym mogły kupić sobie pamiątki ze stolicy.

Warsztaty bożonarodzeniowe w klasie V c

W dniu 16 grudnia 2016 r. chętni uczniowie klasy V c uczestniczyli w warsztatach tworzenia ozdób świątecznych. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem tworzyli stroiki na brzozowej gałęzi. Dzięki wspaniałej współpracy powstały piękne stroiki dla rodziców naszej klasy.

Iskierki w Twierdzy Modlin

13 grudnia Iskierki korzystając z zaproszenia pana Grzegorza –taty Karola, wybrały się do Muzeum Kampanii Wrześniowej i Twierdzy Modlin. Rocznica ogłoszenia stanu wojennego była okazją do przybliżenia dzieciom okoliczności towarzyszących temu wydarzeniu.

Świąteczne warsztaty plastyczne Delfinów i Iskierek

W mikołajkowe popołudnie artystyczne dusze z 3d i 3e wraz z wychowawczyniami spotkały się w swojej sali, aby wspólnie z rodzicami wykonywać przepiękne dekoracje i ozdoby świąteczne upiększające ich klasę. Delfiny i Iskierki ubierały samodzielnie choinkę, uczyły się dekoracyjnie owijać doniczki, tworząc przedświąteczny klimat pomieszczenia.

POŻEGNANIE JESIENI

30 listopada pożegnaliśmy Panią Jesień organizując w naszej szkole degustację produktów ze spiżarni. Były kompoty, dżemy, konfitury, miód, kiszone ogórki, sałatki, owoce i warzywa w różnej zalewie i syropie. Wszystko było mniamuśne. Do akcji włączyły się dzieci, wychowawcy i rodzice klas: III a, III b, III e, II a, II c, II e, II f.

Wieczór filmowy w klasie V c

Z okazji Mikołajek 6 grudnia, we wtorkowy wieczór od godziny 18.00. jedna z sal lekcyjnych w szkole wypełniona była uczniami klasy V c, którzy przybyli tu, aby spędzić go w dobrym towarzystwie swych kolegów i koleżanek. Uczniowie oglądali film „Święty Mikołaj”.

Warsztaty wyrobu świec żelowych dla klas 0-III

24 listopada 2016 około 260 uczniów klas 0-III wzięło udział w tychże warsztatach. Mieli możliwość stworzenia ozdoby, która zachowa się na długie lata. Uczestnicy samodzielnie kreowali mozaikę z barwionego kwarcu, tworzyli kompozycję z przeróżnych muszelek, suszonych owoców i kwiatów. Wybierali kolor i zapach parafinowego żelu.

Klasy Ia i I b z wizytą w teatrze „Lalka” w Warszawie

Uczniowie klas pierwszych rozpoczęli swoją edukację teatralną i po raz pierwszy w tym roku szkolnym wybrali się do warszawskiego teatru „Lalka” w Pałacu Kultury i Nauki. Obejrzeli spektakl pod tytułem „Jaś i Małgosia” w reżyserii Lecha Chojnackiego.

IIa i IIf poznaje historię ceramiki

W środę 23 listopada uczniowie klas II a i II f wybrali się na wycieczkę do Państwowego Muzeum Archeologicznego w Warszawie na warsztaty ceramiczne. W trakcie wizyty mieli okazję dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy na temat historii ceramiki, jej rodzajów i metod wypalania, a na koniec własnoręcznie wykonali grzechotkę. Warsztaty pomogły dzieciom rozwinąć ich zdolności motoryczne i umiejętności artystyczne.

Wieczór wróżb i magii u Iskierek

29 listopada, w wieczór andrzejkowy zaprzyjaźniona klasa 6d pomogła młodszym kolegom zorganizować wieczór magii i wróżb. Wróżka Ola proponowała wróżbę z kubeczkami, wróżbę kwiatową, z wyborem kolorów i przekłuwaniem serc. Wróżka Martyna lała gorący wosk przez dziurkę klucza i odgadywała przyszłość Iskierek.

Iskierki w zakładzie chemii gospodarczej Reckitt Benckiser

Jesienią wiele się dzieje w klasie 3e. Dzięki zaproszeniu do największego w naszym mieście zakładu przemysłowego Reckitt Benckiser uczniowie mogli eksperymentować pod okiem doświadczonych chemików. Zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa podczas badań i doświadczeń oraz dotyczącymi poruszania się po zakładzie.

Iskierki i Orliki w Muzeum Chopina w Warszawie

8 listopada 2016r wspólnie z Orlikami uczniowie klasy 3e zwiedzali interaktywne Muzeum Chopina w Warszawie. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pomieszczenia, w których mogli słuchać w słuchawkach muzyki wielkiego kompozytora, grające dywaniki, interaktywne ekrany pozwalające na samodzielne zdobywanie informacji o życiu muzyka.

Lekcja biblioteczna Iskierek

17 XI 2016 r Iskierki uczestniczyły w lekcji bibliotecznej w bibliotece na osiedlu. Pani Katarzyna Stasiak przygotowała dla dzieci bardzo ciekawe zajęcia na temat: ”Droga powstawania książki”. Uczniowie dysponowali wieloma materiałami graficznymi, układali schemat strzałkowy, pracowali w zespołach.

Wycieczka klasy V c do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu

W dniu 25 listopada 2016 r. odbyła się wycieczka do jednego z ciekawszych polskich skansenów - Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W wyprawie uczestniczyli uczniowie klasy Vc naszej szkoły.

4a i muzyka improwizowana

23 listopada 2016 roku uczniowie klasy 4a mieli możliwość zetknąć się z muzyką improwizowaną. Uczestniczyli w niezwykle ciekawych warsztatach prowadzonych przez zespół THE LOVE AND BEAUTY SEEKERS – czyli panów Jędrzeja Łagodzińskiego (saksofon tenorowy), Franciszka Pospieszalskiego (kontrabas) i Szymona Gąsiorka (perkusja).

Uroczystość Ślubowania i Pasowania Pierwszaków w Szkole Podstawowej nr 7

14 X 2016 odbyła się w Szkole Podstawowej nr 7 uroczystość Ślubowania i Pasowania uczniów klas pierwszych.

Tajemnice Starego Miasta w Warszawie

9 listopada uczniowie klasy I c uczestniczyli w lekcji muzealnej zorganizowanej w Zamku Królewskim w Warszawie. Poszukiwali królewskiego faworyta, psa Kiopka, który zostawiał w różnych miejscach swoje zabawki oraz przedmioty należące do mieszkańców zamku.

Jesiennej integracji uczniów klasy 4a ciąg dalszy

Od kilku lat w przeddzień 1 listopada obchodzi się Holy Wins (Święty Zwycięża), które promuje świętość, radość, życie, światło i dobroć. W tym roku szkolnym grzeczne jak aniołki dzieci z klasy 4a również postanowiły uczcić Holy Wins.

Wycieczka klasy 4b do Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim

W dniu 3 listopada klasa 4B wybrała się na wycieczkę do Urzędu Miejskiego w Nowym Dworze Mazowieckim. Podczas wizyty, dzieci zostały oprowadzone po wybranych wydziałach urzędu co pozwoliło im poznać jego funkcjonowanie.

Wycieczka uczniów klas 4a i 4c na cmentarz żydowski

27 października 2016 roku uczniowie klas 4a i 4c pod opieką wychowawczyń udali się na kirkut. Dzieci zostały zapoznane z historią nowodworskich Żydów, przeczytały opisy pomników, obejrzały „ścianę płaczu”, z szacunkiem dotykały macew z niezwykłą ornamentyką i symboliką, a nawet kładły kamienie. Stojąc na wzgórzu cmentarnym, nie mogły uwierzyć, że przez lata niszczono je i dewastowano.

Wycieczka klasy I c i III b do Gospodarstwa Ekologicznego w Grzybowie

25 października klasy I c i III b pojechały na wycieczkę do Gospodarstwa Ekologicznego w Grzybowie. Dzieci swoją przygodę rozpoczęły od zjedzenia pysznego śniadanka.

Wycieczka klasy III b do Zamku Królewskiego w Warszawie

7 października 2016 roku klasa III b pojechała na wycieczkę do Zamku Królewskiego w Warszawie. Dzieci uczestniczyły w lekcji muzealnej pt.: „Portret króla Jegomości”.

Klasy II E I III C w Młynie Gąsiorowo

Dnia 27 października Elfiki i Smerfy wybrały się na wycieczkę do gospodarstw agroturystycznego. Uczniowie poznali historie i tajemnice starego młyna, zwiedzali obiekty wchodzące w skład siedliska oraz odwiedzili zwierzęta tam zamieszkujące: kozy, świnki, gęsi, króliki.

Wycieczka klasy IIa i IIf do „ Wymysłów pod lasem”

18 października 2016 roku pojechaliśmy na wycieczkę do Gospodarstwa Agroedukacyjnego "Wymysły Pod Lasem", gdzie uczestniczyliśmy w zajęciach„Dzień Ziemniaka”. Naszą przewodniczką była pani Kasia. Razem z nią zagraliśmy w przedstawieniu opowiadającym historię sprowadzenia ziemniaka do Europy

Spotkanie uczniów klasy 4a z Adamem Proboszem

12 października 2016 roku uczniowie klasy 4a spotkali się z Adamem Proboszem – aktorem filmowym, teatralnym, dziennikarzem sportowym, odtwórcą roli księcia Mateusza w „Akademii Pana Kleksa”.

Klasy I a i I b odkrywają tajniki Puszczy Kampinoskiej

Las przywitał gości piękną, kolorową, jesienną szatą i czystym powietrzem.
Leśną przygodę rozpoczęła ciekawa lekcja w muzeum, podczas której dzieci dowiedziały się, jakie gatunki zwierząt zamieszkują Kampinos.

Jesienna integracja klasy 4a

Żeby miło rozpocząć nowy rok szkolny uczniowie klasy 4a razem ze swoimi nauczycielkami już 22 września wyruszyli na ciekawą wycieczkę do Rucianego-Nidy. Na miejscu czekało ich sporo atrakcji, z których największymi były kilkugodzinny rejs jachtami po jeziorze Bełdany oraz ognisko z kiełbaskami.

Wycieczka do Dyniolandii w Wieliszewie

W dniu 28.09 uczniowie klas IV B I E wybrali się na wycieczkę do Dyniolandii w Wieliszewie w celu świętowania Dnia Chłopca.

Wrześniowe wycieczki Iskierek i Orlików

Już we wrześniu uczniowie klasy 3e i 3g pod opieką swoich nauczycieli uczestniczyli w dwóch niezwykle interesujących wycieczkach.

Wycieczka klasy V c do LASER – WAR w Legionowie

Dnia 29 września 2016 r. uczniowie klasy V c uczestniczyli w klasowym wyjeździe do Laserowego Centrum Rozrywki LASER – WAR w Legionowie. Pobyt przebiegał w dwóch turach.

III Edycja Pikników Charytatywnych „Eko Strażnicy charytatywnie dla Alicji”

W dniu 23.09.2016 r. uczniowie klasy V a uczestniczyli w pikniku charytatywnym „EKO – STRAŻNICY charytatywnie dla Alicji”, który odbył się w Parku Miejskim im. Józefa Wybickiego w Nowym Dworze Mazowieckim.

Intranet

Kontakt

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
W NOWYM DWORZE
MAZOWIECKIM

ul. Młodzieżowa 1
05-101 Nowy Dwór Mazowiecki
NIP: 5311688691, REGON: 146254836
mail: sekretariat@zs1.nowydwormaz.pl

Sekretariat Zespołu - tel./fax 22 775 50 00
PP5 - 22 775 58 71
SP7 - 22 775 50 00
PG2 - 22 775 32 10

Kontakt

Mapa - lokalizacja

Newsletter

Dopisz się do newslettera.

Godziny otwarcia

Godziny pracy sekretariatu zespołu

Godziny otwarcia 8:00-16:00

 

Stopka

Copyright Zespół Szkół w Nowym Dworze Mazowieckim

Rozmiar czcionki

Wersja o wysokim poziomie kontrastu

Przełącz się na widok strony o wysokim kontraście.
Powrót do domyślnej wersji strony zawsze po wybraniu linku "Graficzna wersja strony" znajdującego się w górnej części witryny.