Świetlica w naszej szkole to miejsce gdzie przede wszystkim zapewniamy opiekę uczniom przed zajęciami lekcyjnymi i po nich w bezpiecznym i przyjaznym otoczeniu, stwarzamy warunki do zabawy, wypoczynku, zjedzenia posiłku i odrobienia prac domowych. Staramy się aby czas spędzony w świetlicy szkolnej sprzyjał rozwijaniu zainteresowań plastycznych, muzycznych, czytelniczych i ruchowych dzieci oraz nadrabianiu zaległości. W tym celu przygotowujemy: zajęcia, konkursy i uroczystości świetlicowe skorelowane z harmonogramem pracy szkoły i kalendarzem.
         Podczas zajęć świetlicowych uczymy umiejętności współżycia i współdziałania w grupie rówieśniczej. Wdrażamy dzieci do przestrzegania przyjętych zasad zachowania się oraz reguł gier i zabaw, wyrabiania umiejętności nawiązywania kontaktów z kolegami, rozmawiania, słuchania, wyrażania swoich potrzeb i uczuć oraz dostrzegania ich u innych, a także ćwiczenia umiejętności rozwiązywania sytuacji konfliktowych.
Staramy się nauczyć dzieci zachowania się w sytuacjach trudnych, ponoszenia odpowiedzialności za indywidualne i wspólne wykonywanie zadań oraz wdrażamy do utrzymywania porządku w czasie zajęć i zabaw.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
W NOWYM DWORZE