BIEDRONECZKI W BIBLIOTECE

W dniu 27 lutego 2017 roku bibliotekę szkolną odwiedziła najmłodsza grupa wychowanków z Publicznego Przedszkola nr 5 – BIEDRONECZKI. Na początku wizyty dzieci odbyły spacer, odwiedzając takie miejsca, jak wypożyczalnia i czytelnia. Poznały też podstawowe pojęcia związane z biblioteką

PRAWO DO EDUKACJI

W dniu 3.02.2017 roku odbył się IV Wieczór z Książką w bibliotece szkolnej. Tym razem uczestnicy spotkania wyruszyli w podróż do Azji, a dokładniej Nepalu, państwa położonego w najwyższych górach świata – Himalajach.

Konkurs wiedzy OMNIBUS 2017

Konkurs wiedzy OMNIBUS ma wieloletnią tradycję w naszej szkole. Rozgrywany jest on w dwóch kategoriach wiekowych. Młodsi uczniowie z klas drugich i trzecich stanowią I grupę, II grupę tworzą uczniowie z klas czwartych, piątych i szóstych.

WODA TO SKARB

W dniu 26.01.2017 roku odbył się Wieczór z Książką w bibliotece szkolnej. Celem głównym spotkania było uświadomienie dzieciom znaczenia wody w życiu codziennym, ukazanie problemów z dostępem wody pitnej na przykładzie Ghany i motywowanie do jej oszczędzania.

Z WIERSZEM PRZEZ EUROPĘ

Pod takim hasłem, 8 grudnia 2016 roku, odbył się w bibliotece szkolnej Wieczór z Książką. Tematem przewodnim były kraje: Francja i Włochy.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W dniu 25 listopada 2016 roku biblioteka szkolna świętowała DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. Uroczystość tę obchodzimy od 2002 roku, ponieważ w tym właśnie czasie minęła setna rocznica powstania maskotki w USA. Od wielu lat misie towarzyszą dzieciom na całym świecie, dodają im otuchy, pocieszają, łagodzą lęk przed samotnością.

KIERMASZ KSIĄŻKI

W dniach 27.10. – 10.11.2016r. zorganizowano kiermasz książki w bibliotece szkolnej. W przygotowaniu stoisk kiermaszowych oraz sprzedaży książek pomagali członkowie Klubu Przyjaciół Biblioteki. Uczniowie, nauczyciele oraz rodzice mieli okazję zakupu ciekawych nowości wydawniczych z zakresu literatury pięknej, popularnonaukowej, a także książeczek z kolorowankami, zagadkami dla najmłodszych.

BAJKOWY KOROWÓD

W dniu 26 października 2016 roku z okazji obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych odbyło się w naszej szkole spotkanie integracyjne pod hasłem „Bajkowy Korowód”. Wzięli w nim udział uczniowie ze wszystkich klas O – III. Celem głównym przedsięwzięcia było uświadomienie wartości książki w życiu każdego człowieka i jak ważnym i atrakcyjnym miejscem jest biblioteka szkolna.

WIECZÓR LITERACKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ

W dniu 25 października w bibliotece szkolnej odbył się wieczór literacki poświęcony dwóm Wielkim Polakom: papieżowi św. Janowi Pawłowi II i ks. Janowi Twardowskiemu. Został on zorganizowany z okazji szkolnych obchodów uroczystości ” Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych”. Na spotkanie zaproszono chętnych uczniów z klas III – VI. Na wieczorze prezentowano fragmenty z życia i twórczości tych wybitnych postaci.

KSIĄŻKA MOIM PRZYJACIELEM – STARSI CZYTAJĄ MŁODSZYM

W dniu 19 października nauczyciele bibliotekarze z SP7 i PG2 wraz z uczniami, w ramach propagowania czytelnictwa, odwiedzili grupy przedszkolne z PP nr 5. Podczas spotkania starsze koleżanki czytały wybrane teksty dzieciom.

MAGICZNE MINUTKI

Od miesiąca października 2016 roku w bibliotece szkolnej odbywają się zajęcia czytelnicze pod nazwą „Magiczne Minutki” dla chętnych uczniów z klas I-III. Organizatorem przedsięwzięcia jest biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą szkolną. Akcja ma na celu umożliwienie dzieciom dobrowolnego i spontanicznego udziału w zabawach z tekstem oraz częstego kontaktu z książką, poznawanie utworów z literatury dziecięcej oraz rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

W ZACZAROWANYM ŚWIECIE BAJEK

Od października 2016 w bibliotece szkolnej odbywają się cykliczne zajęcia, w których uczestniczą dzieci z grupy NUTKI z Publicznego Przedszkola nr 5. Mali czytelnicy z wielką uwagą słuchali prezentowanych przez nauczyciela bibliotekarza pouczających opowieści: „O dzielnym jelonku” i „Przygoda z małpką”, zapamiętując wiele szczegółów.

Szkolne obchody uroczystości: „Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych”.

W bieżącym roku szkolnym święto: „Październik Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych” będzie obchodzone w naszej szkole w dniach: 24 – 26 października 2016.

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Wybory na Rzecznika Praw Ucznia

W dniu 30 września 2016 r. odbyły się wybory na Rzecznika Praw Ucznia Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Dworze Mazowieckim.

ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 1
W NOWYM DWORZE